(צילום וידאו: מתוך יוטיוב, באדיבות תושבים)

תארו לכם שאתם חיים בשכונה שקטה בדירה חדשה שקניתם לא מזמן ואז אתם מגלים שמגרש הספורט של בית הספר הסמוך פתוח לאורך כל היממה והנערים והנערות שמשחקים בו לא מאפשרים לכם לישון בשקט?

כך קורה בשכונת עין גנים לתושבי רחוב מנחם רצון פינת שלום שרעבי ורחל המשוררת, שגרים בסמוך לחטיבת בן צבי ולה מגרש ספורט רחב מימדים שנמצא בקרבת החטיבה.

"אנחנו לא יכולים לחיות ככה. יש פה מגרש ענק עם מתקני כדורסל וכדורגל. אזור שקט לחלוטין וקנינו שם דירה חדשה לפני 8 חודשים ואנחנו לא יכולים לחיות בדירה הזאת", אומר תושב השכונה.

איך זה בא לידי ביטוי?

"יש רעש כל הזמן, מהבוקר  אם זה מילדים של הבית ספר שמשחקים שם אבל את זה אני עוד יכול להבין ואני בעבודה גם ככה אבל הבעיה היא שהמגרש פתוח כל הזמן ועד 11 בלילה יש שם תאורה אז אנשים מנצלים את זה ומגיעים מרחוק לשחק פה באזור השקט הזה. אנחנו גם חושדים שיש פה עסקאות סמים כי ראינו בני נוער מעשנים ושותים".

צילום: באדיבות תושבים

מתי זה נפסק?

"אף פעם. גם בשעות הקטנות של הלילה, גם בחושך. כל שישי וכל שבת 40 איש מגיעים לשחק שם עם בעיטות חזקות שמעירות את הילדה הקטנה שלי ומפחידות אותה. כל פעם שהיא שומעת בעיטות ורעש ומכות של הכדורים בגדרות הברזל היא קופצת מפחד ואנחנו לא יכולים לישון ולהיות במרפסת בגלל הרעש".

פנית לאיזשהו גורם?

"פניתי לעירייה וכלום לא עוזר. לא תיארתי לעצמי שזה מה שהולך להיות פה כשקניתי את הדירה. העיריה לא מתרגשת מהמצוקה שלנו ולא שמה לב לתושבים. ברמת גן נגמרים הלימודים והאימונים בארבע-חמש וזהו נגמר. איך מאפשרים את זה בלב שכונות מגורים? אנחנו לא יכולים לחיות ככה".

איך זה משפיע עליכם?

"אני מגיע לעבודה ואני אאוט לגמרי. אני גם שומר שבת ואז בשישי שבת אני לא יכול להתקשר למוקד. משישי בצהריים עד שבת בלילה יש רעש. השבת אמורה להיות יום המנוחה שלנו והם לא מפסיקים לשחק, כמויות עצומות של אנשים. אין לי שבת. אנחנו זוג צעיר של בני 30 שגרו בפתח תקוה כל החיים. אם הייתי יודע שתהיה לי כזאת חוויה לא הייתה קונה דירה ככה".

מעיריית פתח תקוה טרם התקבלה תגובה.