בריכת גבעת השלושה. צילום: אייל עצמון

בריכת גבעת השלושה אשר שירתה רבים מתושבי פתח תקוה וראש העין - לא תפתח השנה את שעריה ורק תושבי הקיבוץ ייהנו ממנה. ”ניסינו לרכוש מנוי לבריכה והודיעו לנו שאי אפשר“, סיפרה תושבת ראש העין. ”שאלנו מה לגבי כרטיסייה ואמרו לנו שרק תושבים מהקיבוץ יכולים להשתמש השנה בבריכה. הרגשנו שפשוט לא רוצים אותנו שם“.

בהיעדר בריכת שחייה בראש העין ולאור המחסור במקומות דומים בפתח תקוה, שימשה בריכת גבעת השלושה מקום מפלט בימי הקיץ. כעת, יצטרכו התושבים למצוא חלופות אחרות בבריכות אחרות. 

בעמוד הפייסבוק של הבריכה נכתב: ”הקיץ ממש מעבר לפינה והיינו שמחים לראותכם עמנו אך לאור החלטת הקיבוץ בריכת גבעת השלושה נסגרה ולא תיפתח לעונת 2018“. תושבת פתח תקוה אמרה כי התאכזבה מאוד כששמעה על כך. ”בשנים האחרונות עשינו כל שנה מנוי לבריכת גבעת השלושה ועכשיו אנחנו מחפשים פתרונות. חבל לנו מאוד שהקיבוץ קיבל את ההחלטה הזאת והיינו שמחים ללכת לשם שוב“.

תומר צ‘צ'יק, מוועד הפעולה של שכונת שיפר בפתח-תקוה, אמר כי בחמש השנים האחרונות ארגן ועד הפעולה קבוצת רכישה למנויים מוזלים בבריכה. "השנה הם החליטו שבריכה תהיה פתוחה אך ורק לתושבי וחברי הקיבוץ“, אמר. ”אני מקווה שבשנה הבאה הם ייפתחו שוב את הבריכה לקהל הרחב". 

חבר בקיבוץ אמר כי ההחלטה התקבלה לאור העובדה שהבריכה הייתה עמוסה מאוד. "הרגשנו שהבריכה כבר לא שלנו", אמר. "תושבי האזור הגיעו לכאן בהמוניהם, עשו המון רעש ובלאגן, השאירו אחריהם ערימות פסולת ושירותים מטונפים ופשוט גרמו לנו, תושבי וחברי הקיבוץ לא להגיע לבריכה שלנו. השנה החלטנו להחזיר לעצמנו את הבריכה גם במחיר הפסד כלכלי. זה פשוט לא שווה את הבלאגן". 

מקיבוץ גבעת השלושה טרם התקבלה תגובה.