צילום: באדיבות תושבים

שנים אחרי שחונכו תושבי פתח תקוה לאסוף אחרי כלביהם ורחובות פתח תקוה הפכו לנקיים יותר מצואת כלבים שנאספה על ידי הבעלים, נראה כי בעיה החדשה מציפה את נושא איסוף הצואה.

החבר הטוב של האדם רוצה שיפנו אחריו, אבל מה קורה אם אין שקיות לפינוי בנמצא? בשבועות האחרונים מספרים תושבי שכונת עין גנים, כפר גנים, שיפר ועוד שכונות על היעדר השקיות לאיסוף צואת כלבים.

השקיות השחורות שנמצאות בדרך כלל בתוך מתקנים מיוחדים שעליהם כתובה בקשה מבעלי הכלבים לאסוף אחר כלביהם, פשוט לא מתמלאות מחדש על ידי העיריה כאשר הוא מתרוקן, וכך למעשה אין לתושבים אופציה לאסוף אחר בעל החיים שלהם.

"הייתה תקופה שהכול היה בסדר גמור והיו שקיות והיו מחדשים אותן כל הזמן. כבר תקופה ארוכה שזה לא קורה והעמדות האלה ריקות" אומר תושב שבבעלותו שני כלבים, "אני יכול לקחת שקית מהבית כמובן, אבל יש אנשים שלא לוקחים או לפעמים שוכחים, וסומכים שתהיה להם שקית רזרבה בגינה וכבר תקופה שאין. אחרי זה מתפלאים שיש צואה ברחובות".

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "מתקני השקיות ממולאים על בסיס יומי. לצערנו חלק מהתושבים לוקחים שקיות מעבר לכמות לה הם זקוקים באותו הרגע. ולכן קורה שהמתקן נשאר מלא בדיוק ל-10 דקות. לאחרונה, השיק אגף התברואה אפליקציה דרכה הוא מפקח על כמות השקיות במתקן ותדירות המילוי שלו. מדובר בשרות לתושב, ואנו פועלים עד כמה שניתן למלא את החסר. חשוב לציין כי התושבים אמורים להצטייד בשקיות וחובת איסוף הגללים הינה על התושב ללא שום קשר לשקיות שהרשות מספקת במתקנים".