צילום המחשה: shutterstock

אישה דתייה מהאזור נפלה קורבן, כמו נשים רבות אחרות, לקסמיו של גבר חרדי, שהציג את עצמו כגרוש. בעודה חולמת על בית וילדים עם אהוב ליבה, איתו ניהלה מערכת יחסים בשנה האחרונה, היא לא ידעה כי הוא למעשה נשוי ואב לילדים רבים, המנהל במקביל קשרים רומנטיים עם נשים נוספות. אחרי שנכנסה להיריון ממנו ורק אז גילתה את האמת, היא מתכוונת לתבוע אותו בשל עגמת הנפש אשר נגרמה לה.

"הוא סיפר לי שהוא גרוש עם שני ילדים והבטיח לי שיינשא לי", מספרת האישה. "היינו מאוהבים והייתי בטוחה שאני כל עולמו". לדבריה, הוא נהג לספר לה כי הוא עובד בעבודה ביטחונית ולכן נאלץ להיעדר הרבה. אלא שהוא נהג לשהות במחיצתה זמן רב, ולכן הדבר לא עורר את חשדה.

כעבור מספר חודשי זוגיות נכנסה האישה להיריון, והאיש הבטיח לה כי יינשאו במהרה ויקימו משפחה. "הבעיה היתה שבכל פעם שתכננו להירשם ברבנות, הוא דחה את זה באמתלא שונה", היא משחזרת. "פעם אחת הוא נקרא לפתע לעבודה, פעם שנייה הוא לא חש בטוב ופעם נוספת הוא לא מצא את תעודת הזהות שלו".

תירוציו של האיש איפשרו לו להתמהמה בקיום הבטחותיו, אולם לא לאורך זמן. "התבקשנו לחכות חודשיים לתור במשרד הפנים, כל פעם בגלל תירוץ אחר", היא מספרת. "בסופו של דבר נואשתי מלחכות. חששתי שאם נדחה את הרישום עוד ועוד הבטן ההריונית תבלוט ותהיה לי בושה גדולה. קיבלתי החלטה ללכת לבד לרשום את שנינו, אבל הוא טען שזה בלתי אפשרי".

עורכת הדין זהר רון. צילום: באדיבות עו"ד רון

עו"ד זוהר רון, שמייצגת את האישה, מסבירה: "היא חששה מאוד כיוון שהיריון מחוץ למוסד הנישואין במגזר הדתי־חרדי אינו מקובל. בסוף היא החליטה להציב לבן זוגה אולטימטום: 'תתחתן איתי או שאתבע אותך על הפרת הבטחת נישואין'". אלא שאז יצא המרצע מהשק, והאיש התוודה בפניה כי הוא כבר נשוי ואב לילדים רבים. "הוא הצטער וטען שהוא באמת אוהב אותה, אבל אם יתגרש מאשתו - הוא לא יוכל להיות עם ילדיו ולכן הוא לא יכול לעשות את זה", מוסיפה עו"ד רון.

עם זאת, בכך לא נגמרה הפרשה. האיש הבטיח לפצות את אהובתו וטען כי אם תלד את בנם המשותף, יגדל אותו ביחד איתה.  "עולמה של האישה חרב עליה", אומרת עו"ד רון. "הידיעה שהאהוב שלה אינו מי שהיא חשבה שהוא טילטלה אותה לגמרי. היא סיפרה לי שהיא אינה יכולה לחיות איתו אחרי שהשקר שלו נחשף, ושהיא אובדת עצות כיוון שבמגזר לא נהוג לבצע הפלות".

בשלב זה ביקשה האישה מעו"ד רון להכין עבורה תביעה להפרת הבטחת נישואין ולפיצוי כספי בגין כל מה שעברה עם האהוב הנכלולי. "הלקוחה הלכה שולל אחרי הבטחות שווא מצד גבר נוכל, שהציג בפניה מצגי שווא לגבי כוונותיו כלפיה וגרם לה להישאב לבור", מסכמת עו"ד רון.

"הוא הכניס אישה דתייה להיריון, הבטיח לה נישואין ושיקר לה במצח נחושה. הוא ישלם ביוקר על מעלליו".