רם היברט. צילום: דובר צה"ל

במעברים השונים באזור יהודה ושומרון ועוטף ירושלים, ניצבים לוחמי המעברים של המשטרה הצבאית. לוחמי המעברים מסכלים בעשייתם מדי יום ביומו פעולות טרור והברחות אמל"ח, מונעים כניסת שוהים בלתי חוקיים ובכך שומרים על בטחון מדינת ישראל 24/7 בכל ימות השנה. 

ביום ראשון בשעות הצהריים, רב"ט רם היברט מפתח תקוה, לוחם מעברים מפלוגה א' בגדוד מעברים "ארז" בחיל המשטרה הצבאית, סיכל ניסיון פיגוע.

במהלך משמרת צהריים שגרתית במעבר קלנדיה הנמצא בעוטף ירושלים וגובל בחטיבה מרחבית בנימין, שמאוייש על ידי לוחמי גדוד המעברים "ארז" מהמשטרה הצבאית לצד כוחות ביטחון נוספים, זיהה רם בת מיעוטים חשודה. כאשר זו העבירה את תיקה במכשיר המשקף, רם הבחין בסכין שהוסלקה בין חפציה.

"כאשר הבחנתי בסכין, עצרתי את התנועה במעבר, בודדתי את בת המיעוטים  ודיווחתי לכוחות במעבר. החשודה נלקחה להמשך חקירת כוחות הביטחון״, מספר רם.

בחקירה הראשונית התברר כי מדובר במפגעת בת 47, אשר הודתה כי הינה  שהידית וככל הנראה תכננה לבצע פיגוע דקירה.

"הרגשתי סיפוק אדיר וגאווה עצומה, הוכח לי כמה משמעותי וחשוב התפקיד שלי, גם אם לא תמיד הוא פשוט. לוחמי המעברים מבצעים את הבידוק הביטחוני עבור כל מי שמבקש להיכנס לשטח מדינת ישראל. אנו צריכים להיות ערניים ומקצועיים, זאת לצד שמירה על כבוד האנשים העוברים במעבר ומרקם החיים לאוכלוסייה".

רם, בן 19, מתגורר בפתח תקוה. הוא התגייס למסלול לוחמי מעברים באוגוסט האחרון ובסיום הכשרה הוצב בגדוד "ארז", האמון על הבידוק הביטחוני במעברי עוטף ירושלים לצד כוחות ביטחון נוספים.

"התפקיד משמעותי וחשוב, אני מאוד שמח שהגעתי אליו ויש לי את הזכות לקחת חלק בשמירה על בטחון התושבים".

מדובר צה"ל נמסר כי זוהי לא התפיסה הראשונה של רב"ט היברט. בעבר סיכל הברחת סחורות בלתי מורשות ושוהים בלתי חוקיים לשטח מדינת ישראל.