ראש עיריית פתח תקוה יצחק אוחיון אינו רואה בעיה בתמיכת העירייה באירועים המיועדים לחרדים אשר בהם מתקיימת הפרדה בין גברים לנשים: "אם ראשי הציבור החרדי בעיר בוחרים לקיים אירועים שנועדו בתכניהם לציבור אותו הם מייצגים, זו זכותם המלאה לקיימם בהפרדה, בדיוק כפי שבבתי הספר, ילדיהם לומדים בנפרד", הוא אומר.

הרבה שוורץ לרב לבנון: לא נפסיק לשיר
אלעד: "אשת טליבאן" הותקפה על ידי חרדי
הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

דבריו של אוחיון באו כתגובה לטענותיה של חברת הכנסת זהבה גלאון ממרצ המתגוררת בעיר, לפיהן עיריית פתח תקוה והעומד בראשה נותנים יד במודע לתופעת הדרת הנשים. בריאיון ל"ידיעות פתח תקוה" היא אומרת: "לא אכפת לי שפתח תקוה תתחרד, העיקר שלא תהיה כפייה. ראש העירייה נותן יד להדרת נשים משיקולים פוליטיים".

דבריה של גלאון נאמרו בעקבות מספר ארועים שהתרחשו לאחרונה בעיר מקרים בהן הופלו נשים בעיר, כשאפילו בהצגת ילדים נאלצו הבנות לשבת בצד אחד והבנים בצד אחר. "כל נושא ההפרדה וההדרה מזעזע ומסוכן לאופי הדמוקרטי של החברה הישראלית. איזה חברה אנחנו רוצים להיות? איראן כבר כאן או שאנחנו רוצים חברה ליברלית מערבית פתוחה? החמור הוא שההפרדה מקבלת לגיטימציה שלטונית ובמקרה של פתח תקוה לגיטימציה עירונית".

בתגובה להאשמות טוען אוחיון כי גלאון מגזימה בתיאוריה וכי אין להם שחר. כראש עירייה, אני משרת את כלל התושבים בעיר ומגלה רגישות לצורכיהם. הציבור החילוני, כמו זה הדתי חרדי, בוחר את נציגיו למועצת העיר. בניגוד לדעותיה האישיות והפוליטיות של גלאון, לי אין כל דעות קדומות כלפי אף מגזר וכולם, ללא יוצא מן הכלל ונציגי מרצ בתוכם, שותפים בקואליציה העירונית כבר 13 שנה בהבנה, בכבוד ובסובלנות״.


הסיפור המלא בגיליון סוף השבוע של "ידיעות פתח תקוה"