מטפל בהוסטל "נווה יעקב" בפתח תקוה הואשם בהכאת מטופל קשיש בן 76 חולה אפילפסיה, החוסה במקום. הסיבה: הקשיש סירב לקחת חלק בפעילות שהתנהלה במקום.

בזמן התפילה, הקשיש הותקף
הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

המקרה הקשה התרחש לפני כשנה וחצי, שעה שהקשיש ישב על אחת הספות במקום וניסה לנוח. מטפל שעבר במקום החל להתווכח עימו ודרש ממנו להצטרף לפעילות שהתקיימה באותה שעה. כשסירב הקשיש, החל המטפל להטיח בו עלבונות.

בכתב האישום שהוגש נגדו נטען עוד כי המטפל התיישב על הקשיש, החל להכותו בידיו וסטר על פניו. חוסה נוסף שעבר שם, הבחין במתרחש וניסה להרחיק את המטפל מהקשיש. בין השניים התפתח עימות, והמטפל התקשה להשתחרר מאחיזתו של החוסה. במקביל, ניגש אליו הקשיש שחש מושפל וסטר לו על פניו.

בכתב האישום נטען עוד כי בשלב זה התנפל עליו המטפל, השכיב אותו בכוח על הספה, והחל להכותו בחוזקה על פניו, עד שדם ניגר מאפו. המשטרה שהוזעקה להוסטל עצרה את המטפל בחשד להכאת קשיש חולה וחסר ישע, ובשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום בגין תקיפת קשיש וגרימת חבלה של ממש.

מ"נווה יעקב" נמסר בתגובה: "אחרי המקרה הגשנו תלונה כמתחייב בחוק, ופיטרנו את העובד עוד באותו הרגע. זה המקסימום שאפשר לעשות. לא השארנו אותו רגע אחד מיותר".