"אני אישית לא סובלת הומואים", כך אמרה מורה בתיכון "אורט יובלי אריאל" לתלמידיה במהלך שיעור. לטענת התלמידים, אחד מחבריהם, שידוע כהומוסקסואל ונכח בכיתה, דרש את התנצלות המורה, אולם היא נמנעה מלעשות זאת.

הגאווה שמתחת לכיפה
הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

המקרה המדובר התרחש ביום רביעי שעבר במהלך שיעור באחת מכיתות י"ב בתיכון. "התנהל דיון בנושא הומוסקסואלים ולסביות", סיפר אחד התלמידים שנכחו בכיתה. "חלק זרקו הערות כמו: 'הומואים לא עושים צבא', 'רק הומואים עושים שנת שירות' ודברים דומים. פתאום המורה התערבה בדיון ואמרה שהיא לא סובלת הומואים".

לדבריו, בעקבות הערתה השתררה בכיתה דממה, וחלק מהתלמידים צחקו מתוך מבוכה. "יש לנו בכיתה חבר הומוסקסואל, שיצא לפני כמה חודשים מהארון", הוסיף. "כולנו יודעים על זה והרגשנו ממש לא נעים שהמורה התבטאה ככה. אין לנו בעיה עם הדעות שלה כל עוד היא שומרת אותן לעצמה, אבל כשהיא מדברת ככה ליד כל התלמידים זה ממש לא יפה".

חבריו של אותו נער סיפרו כי הוא היה המום למשמע דבריה של המורה. "הוא ממש לא ציפה שאשת חינוך תתבטא כך ותיתן לגיטימציה להומופוביה", ציינה אחת התלמידות. "הוא לא עשה מהומה, אבל בסוף השיעור הוא ניגש אליה וביקש ממנה להתנצל. היא אמרה שזו דעתה ושזכותה להתבטא ולומר את מה שהיא חושבת".

עם זאת, הדגישו התלמידים כי בבית הספר קיימת אווירה של קבלת השונה, והומוסקסואלים אינם מרגישים חריגים. "בגלל זה כל כך הופתענו מהאמירה שלה", סיכמה התלמידה.

מנהל התיכון, אבי שוורץ, מסר כי מדובר באמירה שלא היתה צריכה להיאמר. "המורה התנצלה בפני הנער ואמו על דבריה, ואף שוחחה על כך עם תלמידי הכיתה", אמר. "התלמיד בחר לעבור קבוצה בעקבות המקרה וכיבדנו את בקשתו. אנחנו מקפידים להעניק לתלמידים אווירה תומכת ומכילה, וכך קורה גם עם התלמיד הזה".