הנהלת המרכז האוניברסיטאי אריאל פרסמה בשבוע שעבר הנחיה, לפיה אסור לסטודנטים ולאנשי הסגל להאכיל חתולי רחוב המשוטטים במקום. לדברי סטודנטים במרכז, משמעות ההחלטה היא גזירת דינם של החתולים למוות ברעב.

מתקפת חתולים בקמפוס: מפריעים בבחינה
טענה: הווטרינרית לא מרשה לי להאכיל חתולים
הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

"מעבר לעובדה שמדובר בהחלטה לא אנושית, היא גם מנוגדת ללשון החוק ולפסיקת בג"ץ בנושא, אשר קבעה במפורש כי לחתולי הרחוב יש זכות לחיות ללא הפרעה", אמרה אחת הסטודנטיות. "נהגתי להאכיל את החתולים המשוטטים, בעיקר בשאריות שהבאתי מהבית. זה לא הפריע לאף אחד, והחתולים לא גרמו שום נזק. פתאום התקבלה החלטה גורפת שהופכת את כל אוהבי בעלי החיים בקמפוס לעבריינים".סטודנט אחר אמר כי אינו מתכוון לציית להוראה. "זו זכותנו להאכיל חתולים", הסביר. "כפי שבצה"ל יש את המושג פקודה בלתי חוקית, גם הוראה זו אינה חוקית. אני לומד כאן כמעט שלוש שנים, ואף פעם לא היתה בעיה עם החתולים. המרכז נמצא באזור מבודד יחסית, ואם לא נאכיל את החתולים - הם לא ישרדו".

מהמרכז האוניברסיטאי אריאל נמסר בתגובה: "נוצר מצב בו נדרש ליצור פתרון המאזן בין טובת הציבור לערך של הגנה על בעלי חיים. במרכז האוניברסיטאי, כמו בכל מקום יישוב, יש חתולים. החתולים עצמם אינם מהווים בעיה כמובן, אלא נוכחותם במקומות מסוימים בקמפוס. כך, למשל, היה מקרה בו נכנסו חתולים למעבדות ופגעו במחקרים שבוצעו בהם. כמו כן, בקרב קהל הסטודנטים, המרצים ואורחי המרכז יש אנשים אשר אלרגיים לחתולים או מפחדים מהם, וגם על רווחת אנשים אלה עלינו לתת את הדעת".

במרכז מציינים עוד כי הם בקשר עם הווטרינר העירוני לקביעת מוקדי האכלת חתולים בקרבת הקמפוס.