קרה לכם שהחזקתם סיכה או מחט בפה, תוך כדי שהידיים היו עסוקות? לנערה בת 17 מאזור פתח תקוה זה קרה השבוע, אולם לרוע מזלה היא בלעה את הסיכה, והמחט ננעצה בקיבתה. מומחים בבית החולים שניידר הצליחו להוציא את החפץ הזר מגופה ומנעו זיהום קשה.

עוד סיפורי בריאות:

מחקר בבילינסון: כמה זמן נמשכת האהבה?
הילד הפך אלים ואז התברר: זה גידול במוח
הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

"הבטן כאבה לה מאוד, והיא הבינה מיד שמשהו לא בסדר", סיפר גורם מקצועי בשניידר. "הוריה הגיעו איתה ונראו מודאגים. הם סיפרו לנו כי היא בלעה סיכה. מיד הזעקנו מומחים, שיודעים לשלוף גורמים זרים מהקיבה".

אז מה בדיוק קרה שסתם כך פתאום ננעצת מחט בקיבה? מתברר כי הנערה נבהלה מחרק שראתה על הקיר. בצילום הבטן נראתה המחט בעלת הראש העגול, כשהיא ממוקמת בדופן קיבתה של הנערה. הימצאותה באיבר הרגיש עלולה היתה לגרום לדימום, לזיהום ולסיבוכים נוספים.

הנערה הועברה בדחיפות למכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד בשניידר, בראשות פרופ' רענן שמיר, ובהרדמה מלאה נמצאה המחט כשהיא נעוצה עמוק בחיבור לתריסריון. היא נשלפה בעזרת חישוק, והוצאה בזהירות דרך הוושט לתוך הלוע. משם היא נשלפה בסיוע מלקחיים מיוחדות. בהמשך התאוששה הנערה ושוחררה לביתה במצב טוב.

ד"ר נעם זביט, רופא בכיר במכון לגסטרואנטרולגיה, הסביר: "תופעת בליעת סיכות ומחטים שכיחה כשנערות ונשים מחזיקות את המחטים בין השיניים בזמן עטיית כיסוי הראש. בעוד שלרוב עוברת המחט דרך מערכת העיכול ללא סיבוכים, לעיתים עלולה בליעתה לגרום לכאבים, לדימום וזיהומים".