לא כך ציפו לפתוח את אצטדיון הספורט החדש בפתח תקוה. ניידות משטרה, פקקים ומאות מתושבי העיר ובעיקר שכונת אם המושבות אשר הגיעו הערב (שלישי) להפגין בעת טקס חנוכת אצטדיון "המושבה״.

שכונת אם המושבות: למה אין לנו מרכול?
הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

"ההפגנה הזו היא לא אישית נגד האצטדיון" מצהיר ערן בודנקין, מנכ"ל וועד "אם המושבות החדשה" וממארגני ההפגנה, "המקום נבחר כי הוא מאפשר להכיל את כמות האנשים הנדרשת להפגנה ובנוסף חשבנו שזה העיתוי הטוב ביותר שבו נציגי העירייה וראשיה יבינו את הכאב של תושבי השכונה".

לדברי התושבים ההפגנה נועדה להביע מחאה על המצוקה שבה מצויים תושבי השכונה אשר נובעת, לטענת המפגינים, מהעברת כספים מאסיבית להקמת האצטדיון בעוד בשכונה יש תשתיות לקויות, צפיפות ובעיקר מחסור חמור במוסדות חינו.

"בזבזו על המפלצת הזאת 250 מיליון שקלים. לא חבל?", שאלה אחד המפגינות שהגיעה עם ילדיה הקטנים. "במקום להשקיע בשטות הזאת היה אפשר להשקיע בהרבה פחות במבני חינוך ובבתי ספר ראויים. איך אמרו פה? בסוף האצטדיון הזה הוא 'אנדרטת החינוך' של העיר".

ההפגנה הצליחה לאחד שכונות שונות בעיר שטוענות לחוסר התייחסות והזנחה מצד העירייה. "המצוקה היא כוללת של כל העיר" אומר בודנקין. "יש פה בעיה של תכנון אסטרטגי שחוטא למציאות".

בנוסף למפגינים הדרושים שדרוג למערכת החינוך והתשתיות בעיר הגיעו למחות גם כמה מאוהדי הפועל פ"ת שמחו על כך ששם האצטדיון הנבחר הוא לא "ראש הזהב", ע"ש שחקן העבר האגדי נחום סטלמך ז"ל, וכן על החוסר במגרשי אימונים למחלקת הנוער של הקבוצה. "כבר כמה שנים אנחנו נודדים בין מגרשים מדי שבת" טוען אחד מהם. "מאז שהרסו את האורווה אין לילדים מגרש. אז נכון, האצטדיון הזה מרשים, יפה וגדול אבל מה עם הילדים? למה לא משקיעים גם קצת בנו."

ומה עם האורחים המכובדים שהגיעו באותה עת לפתיחה החגיגית? רובם העדיפו להתעלם וחמקו במהירות לאירוע. גם ראש העירייה איציק אוחיון הוכנס דרך כניסה צדדית, וכשהקריאות "אוחיון, ביזיון" גברו, הוגברה גם המוזיקה בתוך האצטדיון.

מהעירייה נמסר בתגובה: "מנכ"ל העירייה יזם פגישה עם נציגי ועד הנהגת ההורים כדי למנוע את ההפגנה. לגופו של עניין, העירייה והעומד בראשה יעבדו בהתאם לחוק ויפעלו אך ורק בהתאם לדין. יש לציין כי למרות כל הטענות, כל הילדים משובצים במערכות החינוך".