האם גננת בגן בפתח תקוה הרעילה חתולים שהסתובבו בקרבת המוסד החינוכי? כך לפחות סבורים מספר שכנים הנוהגים להאכיל את החתולים באזור מרכז העיר.

טענה: הווטרינרית לא מרשה לי להאכיל חתולים
הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

"נהגתי להניח להם אוכל בשביל שבין הגן לבניין ממול", סיפרה אחת השכנות. "את חלק מהאוכל שמתי על חומת הגדר, שגובלת בין הגן לשביל. למרות שהגננת ראתה אותי עושה זאת פעמים רבות, היא מעולם לא אמרה לי מילה על כך. בנוסף, איש לא שם שם שלט, פתק או בקשה להפסיק להאכיל חתולים על החומה".

לדבריה, היא נוהגת להמתין עד שהחתולים מסיימים לאכול, ומקפידה לאסוף את השאריות. "ביום שישי שעבר ראיתי מעין אבקה לבנה עם גרגרים גדולים על החומה", כתבה האישה לווטרינרית העירונית, ד"ר תיקה בראון. "וטרינר אישר שזה נראה כמו רעל עכברים טיפוסי. העפתי את זה משם, אבל החתולים הספיקו לעמוד על זה והחומר נדבק להם לרגליים. כששאלתי מאוחר יותר את הגננת מה היתה האבקה שהיא פיזרה, היא השיבה: 'זה נגד חתולים'".

האישה הוסיפה כי כששאלה את הגננת האם מדובר ברעל, היא היססה, עשתה תנועות של "כן", ובסוף אמרה: "זה... זה כמו רעל". "שאלתי מה זאת אומרת 'כמו רעל? זה רעל?'. היא עשתה שוב מעין כן עם הראש וגמגמה משהו", ציינה. "אחר כך שאלתי אותה אם היא יודעת שהרעלת חתולים מנוגדת לחוק, והיא אמרה: 'יש לי אישור מהעירייה. אם תמשיכו לשים פה אוכל, אמשיך לשים פה רעל'".

לדברי האישה, מספר חתולים, שנהגו להגיע למקום באופן קבוע, נעלמו. "אין לי ספק שכמה מהם מתו כתוצאה מהרעלה", סיכמה האישה במכתבה. "מאוד מדאיג אותי שהעירייה מאשרת הרעלת חתולים, גם אם מדובר בגן ילדים. ניתן היה לבקש מאיתנו להפסיק להאכיל שם, והיינו מכבדות את זה. למיטב הבנתי, זו עבירה פלילית שהעונש עליה הוא שלוש שנות מאסר".

מהעירייה נמסר בתגובה: "לא הגיעה אלינו שום פנייה בנושא הרעלת חתולים, ובוודאי שלא נתנו אישור לכך. הרעלת חתולים הינה עבירה פלילית, וכל חשד לכך יש להפנות לתחנת המשטרה".