רס"ר משה תורכיה ממשטרת פתח תקוה, ביצע בסך הכל סיור שגרתי על כביש מספר 40. לא הרחק מצומת ירקונים הוא הבחין באישה צורחת והבין שהיא כורעת ללדת. הוא לא בזבז זמן, פינה אותה לבית החולים בילינסון בניידת שלו והציל את חיי העובר.

התינוק לא התאפק ונולד בפתח ביה"ח
הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

אילנית אזולאי בת ה־36 מאילת אמורה היתה ללדת בעוד חודש. בסוף השבוע היא התארחה אצל חברים במגדל העמק, אולם בזמן ששהתה במסעדה היא חשה לפתע בכאבים עזים, והיתה בטוחה כי מדובר בצירים. היא מיהרה עם בעלה לבית החולים בילינסון, אך בשל חוסר ההיכרות המוקדם עם האזור, איבדו בני הזוג את הדרך.

"הבעיה היתה שהתבלבלנו בדרך, ובטעות ירדנו מכביש 6 במחלף אייל", סיפרה אזולאי. "לא ידענו איך בדיוק להגיע לבילינסון, ובינתיים היו לי כאבי תופת".

בשלב זה נכנס לתמונה רס"ר תורכיה, שהבחין באורות מצוקה של הרכב ממראת הניידת. "הבעל עצר בסמוך אליי ושאל איך מגיעים לבילינסון", שיחזר. "תוך כדי שאני מסביר לו, ראיתי אישה כורעת ללדת, שצרחה מכאבים. הסברתי לו שהוא לא יכול לנסוע באור אדום כי זה יסכן את אשתו ואת עצמו. עצרתי בצד הדרך, אמרתי לו בוא אחריי, והעברנו אותה לניידת בסיוע שני מתנדבים".

במהלך הנסיעה דיווח תורכיה לקצין המשמרת על המקרה, וביקש ממנו לעדכן את בית החולים ואת אנשי הביטחון במקום. "כשהגענו לבילינסון לקחתי אותה ישירות לחדר המיון", סיפר. "המתנדבים שהיו איתי באוטו סייעו לי".

בבית החולים התברר כי הכאבים מהם סבלה אזולאי נגרמו בשל מצוקת העובר, אשר נותר כמעט ללא דופק. "בזכות תושיית השוטר, שלקח אותי במהירות, הצליחו בבילינסון להציל את התינוק", אמרה אזולאי. "אני רוצה להודות לו מאוד כי הוא אדם מקסים. גיליתי שמאחורי מדי השוטרים יש אנשים מאוד אנושיים עם נשמה. תוך שבועיים אני אמורה ללדת".