13 אנשים, בהם שישה קטינים, נעצרו בשבוע שעבר על ידי משטרת אריאל לאחר שניסו להסתנן לקבר יוסף בשכם. לטענת העצורים, הם הוכנסו לתא מעצר קטן תחת כיפת השמים ובקור מקפיא. "נאלצנו לעמוד שם שעות ארוכות ללא כל כיסוי מלבד הבגדים שלגופינו", סיפר אחד מהם.

תביעה: האסירים עישנו ואני חליתי
הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

באחרונה הגבירו כוחות הביטחון את הפיקוד על מסתננים לשטחי הרשות הפלסטינית, כלקח מפרשת הירצחו של בן יוסף לבנת על ידי שוטרים של הרשות. בלילה שבין רביעי לחמישי הבחין כוח מג"ב בקבוצה שניסתה להגיע לאזור שכם, ואנשיו ביקשו מהם להתלוות אליהם לתחנת המשטרה באריאל בטענה כי כניסתם למתחם אינה חוקית.

לטענת אנשי הקבוצה, לקראת השעה שלוש לפנות בוקר הם הגיעו לתחנה, שם הוכנסו לתא מעצר בגודל כעשרים מטר, עשוי מרצפת בטון קרה וגדר מתכת, שכולו נמצא תחת כיפת השמים. "הקור היה מקפיא, בסביבות ארבע מעלות", סיפר מאיר ברטלר, מאנשי הקבוצה. "בשלב כלשהו החל לרדת עלינו גשם. כשביקשנו מאחד הקצינים לספק לנו שמיכות או משהו מחמם, הוא פשוט סגר את הדלת והלך".

"מוזר שדווקא גוף האמור לשמור על החוק, מתנהג באופן הנוגד אותו", הוסיף ברטלר. "לא ייתכן שקבוצה, אשר חלקה בגילאי 14-17, תקפא מקור ולא תקבל שמיכות כדי להתחמם. זה לא אנושי, גם למחבלים לא צריכים לתת יחס כזה. אנחנו לא מתכוונים לשתוק על ההתנהלות הזאת".

משטרת אריאל בתגובה: "החשודים נעצרו בגין הסתננות וכניסה בלתי חוקית למתחם קבר יוסף. הם הועברו לתחנה ושהו בתאי המעצר מספר שעות לצורכי חקירה ובהתאם לתנאים המחוייבים עפ"י נוהל. בניגוד לנטען, ניתנו להם שמיכות לאור בקשתם. בסיום החקירה הועברו החשודים לבית המשפט".