המלחמה נגד "כת השאלים", שמחוללת לאחרונה סערה בעיקר באזורים החרדיים בירושלים, הגיעה גם לאלעד. תושב העיר דיווח השבוע על מחזה יוצא דופן, במסגרתו ראה עובר אורח שופך אקונומיקה על תושבת העיר שלבשה "שאל".

"נשות הטאליבן" עולות מדרגה: צינור על הראש
הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

נשות השאלים, הידועות גם בכינוי "נשות הטליבאן", הן פלג הנמצא בשוליים של המגזר החרדי. הקבוצה מאופיינת בהקפדה יתרה על כללי הצניעות, המתבטאת בכללי לבוש מחמירים במיוחד.

גם באלעד קיימת קבוצה קטנה של נשים, הנמנות על פלג זה, אולם עד השבוע הן ניהלו את חייהן בשקט יחסי וללא כל הפרעה.

"גבר עטור זקן ומגבעת רץ לעברה של אישה המכוסה שאל, שפך עליה כוסית אקונומיקה ונעלם", סיפר עד ראייה. "האישה המסכנה היתה בהלם, וכעבור מספר שניות צעקה עליו: 'השתגעת, מה זה?'. חציתי את הכביש במהירות לעברה ושאלתי אותה אם היא בסדר. הצעתי לה ללכת לתחנת המשטרה ולהתלונן, אבל היא אמרה שהיא לא מכירה את הגבר הזה. היא הוסיפה כי היא כבר רגילה ליחס הזה, בעיקר מצד הגברים".

לדבריו, כתוצאה משפיכת האקנומיקה קיבלו כתמי השאל גוון כתום, וכך גם שאר בגדיה. "התחננתי אליה שתתן לי להסיע אותה הביתה כדי שתחליף בגדים", הוסיף. "הרגשתי כל כך מושפל עבורה. כל מטרת הצנעה הקדושה שלה היא למענו של הגבר".

אחד מתושבי העיר, ששמע על דבר המקרה, סיפר כי אותן נשים לא זוכות לאהדה רבה מדי באלעד. "מדובר בנשים שמחמירות יתר על המידה, ללא כל צורך, ומנסות להיות יותר צדיקות מכולם", הסביר. "בסופו של דבר אנו שומעים דברים שליליים ומעשים לא ראויים שיוצאים מביתם".