שומר במתחם של ארבעה גני ילדים וחטיבת ביניים בשכונת אם המושבות בפתח תקוה נטש בשבוע שעבר את עמדתו, הלך למרכז המסחרי בשכונה וחזר כעבור מספר דקות עם עיתון.

שומרים בבתי ספר בלי יכולת הגנה אמיתית
הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

"ביום ראשון שעבר שמתי את בתי בגן בשעה 8:30", סיפרה אם לילדה, שהייתה עדה למעשה. "ראיתי את השומר יוצא מהגן ועומד מחוץ לשער. לאחר שנכנסתי לרכב והתחלתי בנסיעה הבחנתי בו חוצה את הכביש לכיוון המרכז המסחרי, כשהשער פתוח לרווחה".

האם פנתה עוד באותו יום למנהלת אגף גני הילדים בעירייה, מיכל אונגר, שהשיבה לה כי מדובר במעשה חמור מאוד וכי היא מפנה את פנייתה לאגף הביטחון האחראי על הנושא.

חלפו מספר ימים והאם או ועד הגן לא קיבלו כל מענה. בסופו של דבר נענתה האם על ידי קצין הביטחון של מוסדות החינוך, איציק שריקי, שכתב לה כי נערך שימוע למאבטח. "היות ומדובר במאבטח טוב שעושה עבודתו נאמנה החלטתי לתת לו הזדמנות נוספת ולהסתפק בשימוע ואזהרה", הוסיף שריקי.

לטענת האם, אין כל דרך לדעת אם התנהלות השומר היתה חד פעמית. "כבר היינו עדים למקרים של כניסת אנשים לא מורשים למתחמים או לשוטטותם של ילדים קטנים מחוץ למתחם", הסבירה. "הסכנה בכל אחד מהמקרים ברורה וידועה לכולנו".

בצר לה פנתה האם גם לנציב פניות הציבור בעירייה, לוי פומרנץ, שהורה לקצין הביטחון העירוני, שי זינר, להשיב ישירות לה ישירות. עם זאת, לטענת האם, עד למועד סגירת הגיליון היא טרם זכתה למענה.

מהעירייה נמסר בתגובה: "בשום שלב של התלונה לא נאמר כי השומר נטש את העמדה לצורך קניית עיתון. לאחר פניית ידיעות פתח תקוה נערכה שיחה נוספת עם המאבטח והתברר כי הוא נוהג לחצות את החנייה הצמודה ולקחת עיתון. לאור זאת הוחלט להחליפו באופן מיידי".