כביש, שאמור להפחית באופן משמעותי את הפקקים באזור התעשייה קריית אריה ואם המושבות בפתח תקוה, מוכן כבר חמישה חודשים. אלא שכרגע הוא נותר סגור בשל ביורוקרטיה מסורבלת.

איזו תעשייה משגשגת בפתח תקוה?
הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

לפני כשלוש שנים הכריזו העירייה ומשרד התחבורה על פתיחת כביש חדש, שיעקוף את סיוט הפקקים אותו עוברים תושבים מדי יום באזור רחוב גיסין. הכביש החדש, כך נאמר אז, יהיה מהיר, מודרני וייתן מענה לתושבי שכונת אם המושבות.

רחוב גיסין נחשב לאחד הוותיקים והעמוסים בעיר וחולפים בו עשרות אלפי כלי רכב מדי יום. אלא שהוא לא מהווה ציר מרכזי רק לתושבי אם המושבות ואזור התעשייה קריית אריה, אלא לכלל התושבים המעוניינים להגיע מכיוון צפון לתל אביב ודרום הארץ.

מי שעובר באזור האצטדיון החדש רואה את הכביש החדש, כשהוא סלול ומוכן, ורק מחסום בטון מונע מהנהגים לעשות בו שימוש. עם זאת, מתברר כי מישהו בעירייה שכח להתקין רמזורים, כפי שדורש משרד התחבורה, והתוצאה היא עיכוב מיותר ומתמשך.

הבעיה תחריף בקרוב עוד יותר עם פתיחת איצטדיון הכדורגל החדש, שנמצא באזור הכניסה של הכביש. "זה פשוט חלמאות", אמר אחד מתושבי העיר. "הכביש כבר מוכן ולא ברור למה מחכים. הוא חדש ומכיל שני נתיבים לכל כיוון, אבל בגלל אדישות אנחנו לא יכולים להשתמש בו. איפה עוד נשמע כזה דבר?".

ראש אגף התנועה בעירייה, אבי בלושטיין, מסר בתגובה: "אנחנו לקראת סיום כל ההליכים, אבל אני לא יכול להגיד כרגע מתי ייפתח הכביש. אנחנו עובדים על כל המערכת בשיתוף עם משרד התחבורה".

מהעירייה נמסר בתגובה: "משרד התחבורה התנה את פתיחת הכביש בהתקנת רמזורים בצומת ראשון לציון ושרגא רפאלי. התכנון נמצא בשלבי אישור אחרונים, ומיד לאחר מכן יתפרסם מכרז להתקנת הרמזורים".

תגובת משרד התחבורה לא התקבלה.