חבר מועצת העיר פתח תקוה, בנימין דרשן (מפד"ל), שלח לאחרונה מכתב נזיפה ובקשה לבירור למשרדי חברת תאגיד מיתב בעיר. לטענתו, קבלן מטעם החברה עבד במהלך השבת וניקה את הכביש באמצעות מטאטא מכני.

אוכל למשפחות רעבות? לא בשבת
הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

דרשן סיפר כי לקראת השעה שתיים בצהריים, הוא יצא לכיוון בית הכנסת "פורת יוסף" במטרה להתפלל את תפילת המנחה של שבת. בדרכו לבית הכנסת, לטענתו, כשחצה את רחוב הנשיאים, הוא הבחין בקבלן המפעיל מטאטא רחוב מכני, ובעזרתו ניקה מקום, אשר במשך השבוע התבצעו בו עבודות תשתית.

כששאל אותו דרשן לפשר מעשיו, השיב לו העובד כי הוא קבלן של חברת מיתב, וכי המוקד של התאגיד הזמין אותו לטפל ולנקות את המקום. כשביקש דרשן להבין מדוע דווקא בשבת, ומה הדחיפות כיוון שאין מדובר בפיקוח נפש, השיב לו הקבלן כי הוא קיבל הוראות ולא שאל שאלות.

כשנכנס דרשן לבית הכנסת, עטו עליו המתפללים, שנדהמו מהעבודות הציבוריות הנעשות בשבת. בשל האירוע הוא הוציא ביום ראשון מכתב למנכ"ל מיתב, חנוך מילוא, בו ביקש ממנו הסברים לפשר המעשה המדובר. דרשן גם ביקש כי מעשה שכזה לא יחזור על עצמו במהלך השבת. לטענת דרשן, עד עתה לא התקבלה תשובה מצד התאגיד.

מחברת מיתב נמסר: "כעיקרון וככלל מקפידה מיתב על שמירת השבת, ואינה מבצעת פעולות ועבודות כלשהן, ובוודאי שלא עבודות יזומות, אלא אם מדובר בפיקוח נפש ובסיכונים בטיחותיים להולכי רגל ונהגים. על כן, מיתב אינה זקוקה להטפות ראווה ויח"צנות של מישהו בנושא שמירת השבת כהלכתה".

בחברה ציינו כי במוקד שלהם התקבלה בקשה של התושבים לטיפול מיידי בשקיעת כביש ברחוב הנשיאים, אשר היוותה סכנה לבטיחות הולכי הרגל והנהגים. "שקיעת הכביש היתה מסוג התקלות שמיתב מחוייבת לטפל בהן בזמן אמיתי, היות ומדובר היה בסיכון אפשרי לתושבים, ואכן כך נעשה. לא מדובר היה בטיאוט כביש כמו שהפונה הנכבד מנסה לצייר. נדגיש - מיתב אינה זקוקה "לנזיפות" ריקות מאיש, והיא עושה את עבודתה למען התושבים".