בזמן שמדינת ישראל גועשת ורועשת סביב סוגיית האיום האיראני, והאם נכון או לא לתקוף את מתקני הגרעין שלה, מגיע מסר מרגיע דווקא מחצרו של האדמו"ר ממישקולץ היושב בפתח תקוה. "אין שום צורך לתקוף", אמר. "הקדוש ברוך הוא יעלים את הנשיא האיראני, מחמוד אחמדיניגא'ד, לפני שהוא יספיק לבצע את זממו".

סוכן הביטוח שמשגע את האיראנים
הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

במהלך השבועות האחרונים עלה מפלס החרדה בקרב תושבי המדינה לגבהים חדשים, לאור התבטאויות של מספר מדינאים, שרמזו כי תקיפת מתקני הגרעין האיראנים היא בהחלט "אופציה שנמצאת על השולחן". טענות אלו נשמעות מוחשיות מתמיד לאור דו"ח סבא"א (הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית), שקבע כי לאיראן כוונות צבאיות בנושא. בתוך ההמולה נערך גם תרגיל עורף כללי, שהעלה את סימני השאלה סביב התקיפה.

מי שמנסה להרגיע את תושבי ישראל הוא דווקא הרב שלום ברגר, הידוע בכינוי האדמו"ר ממישקולץ. במהלך שיעורו הקבוע, שנערך בכל יום לאחר תפילת שחרית, התנבא האדמו"ר ואמר כי לא קיימת שום סכנה קיומית על המדינה.

"אני לומד את זה מסיפורו של המן הרשע. כשעם ישראל רחוק מהתורה, הקדוש ברוך הוא מביא על ישראל מהלך קשה", הסביר. "הקדוש ברוך הוא מביא בעיות כדי לאחד את עם ישראל, אך כשם שהמן הרשע נפל, כך גם ייפול הרשע האיראני".

לדבריו, "יש להפסיק עם הפלגנות, לאהוב את עם ישראל ולחשוב על הזולת. זאת הדרך של עם ישראל להתמודד עם האיום האיראני, היום כמו אז, בימי המן הרשע".