צוות רפואי מטעם מרפאת מחוז דן של הכללית ברחוב רוטשילד בפתח תקוה נדהם לגלות כי הסיבה לכאבי העין הקשים של ילד בן חמש הן תולעים קטנות, שהתפתחו באיבר הרגיש, כתוצאה מזבובה אשר הטילה בו את ביציה.

עוד מקרים שמדהימים את הספרות הרפואית:

הילד הפך אלים ואז התברר: זה גידול במוח
בן חמש רצה לשפר את השמיעה וכמעט איבד אותה
הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

הילד הגיע בשבוע שעבר למרפאה, כשהוא מלווה בהוריו, לאחר שהתקשה לפקוח את אחת מעיניו במשך יומיים. בנוסף, הוא התלונן על כאבים עזים ותחושת גירוד קשה. ההורים סיפרו לרופאים כי כל ניסיונותיהם לשטוף את העין עם מים או סמרטוט לח לא הביאו לשיפור.

"מיד עם הגעתו, הרופא החליט לבדוק אותו בבדיקה מיקרוסקופית מתוך חשש שנכנס לו לתוך העין גורם זר", מספרת חסיה גרינבאום, אחות במחלקת העיניים במרפאה. "לא ממש ידענו מה יש לו. לפעמים נכנסים כל מיני גורמים זרים, אבל על תולעים לא חשבנו באותו רגע".

תוך כדי הבדיקה סיפר הילד כי מספר ימים לפני כן הוא טייל במדבר יהודה, והרגיש שזבוב נכנס לו לתוך העין. "במהלך הבדיקה המיקרוסקופית התברר כי הזבובה הטילה ביצים בתוך העין שלו", הוסיפה גרינבאום. "התולעים הקטנות בקעו מהביצים והחלו לזחול בתוך העין מבלי אפשרות להוציאן בדרך רגילה".

הצוות הרפואי הזרז לסייע לילד: "יש טכניקה מסויימת שאנחנו עובדים איתה, במסגרתה לוקחים שקית מיוחדת, מחזיקים את העפעפיים, הופכים את העפעף העליון, מותחים את העפעף התחתון ושוטפים את העין עם מים פיזיולוגיים", אומרת גרינבאום שמציינת כי מדובר במים סטריליים המותאמים לריכוז המלחים הדרוש לגוף האדם.

עד כמה המקרה הזה ייחודי?
"זה די נדיר. בכל שנות עבודתי ראיתי אולי שלושה מקרים כאלה. בדרך כלל לא רואים דבר כזה בתוך עיר, אבל בגלל שהוא היה במדבר יהודה הוא נפגע מהזבובה העקשנית. לא רק שהיא נכנסה לו לעין, אלא החליטה להטיל דווקא שם את ביציה. העיקר שהוא יצא לבסוף נטול תולעים, והעין שלו חזרה לעצמה".