"למרות שהמשטרה יודעת במי מדובר, היא לא עושה דבר", כך אמר השבוע בעלה של תושבת פתח־תקוה, העובדת כסגנית מנהלת בית ספר תורני בבני ברק, כשהוא מכוון לאירוע בו הושלכה יונה כרותת ראש לפתח ביתם, בצירוף מכתב המאיים על חייה.

אשת החינוך מצאה בפתח ביתה יונה כרותת ראש
הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה"

בערב שבועות האחרון פורסם כאן כי תושבת העיר מצאה עצמה מאוימת באופן בוטה, ככל הנראה, על רקע עבודתה. כזכור, "איחל" לה כותב המכתב כי סופה יהיה דומה לגורל היונה.

האישה ובני משפחתה ההמומים הזמינו מיד את משטרת העיר, ששלחה את שוטרי המחלקה לזיהוי פלילים. אלה נטלו ראיות מזירת האירוע וכן טביעות אצבעות שהיו על גבי המכתב.

באותו הזמן תוחקרו האישה ובעלה בדבר אנשים העלולים לעמוד מאחורי המעשה, והם בתגובה מסרו שמות של שני אנשים אפשריים. הראשון הוא אב של תלמיד בעייתי, שהושעה מבית הספר, ואילו השני הוא איש עסקים המכיר אותם.
זמן קצר לאחר מכן עצרה המשטרה את אביו של התלמיד, שברשותו עבר פלילי בשל אירוע דומה, אולם לאחר שלושה ימים הוא שוחרר לביתו, ומאז לא ננקטו נגדו הליכים נוספים.

מאז אותו אירוע, מספרים בני המשפחה, הם חיים בתחושה כי בכל רגע נתון עלול אותו עבריין לחזור על מעשיו, ואף מעבר לכך. בנוסף, הם כועסים על המשטרה בטענה כי היא יודעת מי הגורם העמוד מאחורי המעשה, אולם נמנעת מלעצור אותו.

"לפני כחודשיים התקשרו אלינו מהמשטרה, וסיפרו לנו שהם הצליחו לפצח את זהות מניח המכתב על פי טביעות האצבע", סיפר בעלה של האישה. "לאחר שהם מסרו לנו את הפרטים של אותו בחור, הסברנו כי אנחנו לא מכירים אותו, וככל הנראה מדובר בשליח של מישהו שרצה לפגוע בנו".

למרות זאת, לטענתו, הוא לא הובא לחקירה ולא נעשה דבר כדי לברר במי מדובר. "כששאלנו בתחנת המשטרה מדוע הם לא עושים זאת, השיבו לנו כי הוא אף פעם לא בבית", הוסיף. "זה תמוה בלשון המעטה. מדוע לא מגישים צו מעצר ומביאים אותו לבירור?".

לטענתו, פנתה המשפחה גם למפקד התחנה, סנ"צ אלון עשור, אולם דבר לא נעשה. "אני מבקש לזרז את הטיפול בפרשה", סיכם הבעל. "מדובר כאן באיום לרצח לכל דבר ועניין".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר במבוקש שבורח מפני החוק. הוא מוכרז בכל מסופי המשטרה כדרוש לחקירה. גם כיום נעשים מאמצים וחיפושים אחר החשוד".