3,000 תושבי ראש העין חתמו לאחרונה על עצומה הקוראת לעירייה להעביר את מיקום פסטיבל תימנה המסורתי מפארק לב העיר לאזור התעשייה. "יגיעו עשרות אלפי אנשים", הסבירו, "ועלול להגרם אסון כמו בפסטיבל ערד".

הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

בחול המועד סוכות יתקיים פסטיבל תימנה העשירי, ללא תשלום, במתנ"ס המרכזי הממוקם בלב העיר הוותיקה. מדובר בפסטיבל למוזיקה ים תיכונית, שבו מופיעים מיטב אמני הז'אנר, והמופע המרכזי אמור להיות של אייל גולן. כמו כן, יופיעו ליאור נרקיס, מאיה בוסקילה, מוש בן ארי, עומר אדם ועוד.

אלא שהשבוע שלחו תושבים, שגרים בסמוך לפארק לב העיר, מכתב לראש העירייה, משה סיני, בדרישה להעברת האירוע ממקומו. "האירוע מושך עשרות אלפים לתוך חניון צר ולא בטיחותי", ציינו. "המקום לא יכול לקלוט עשרות אלפי אנשים. נשים, ילדים וזקנים עלולים להיות בסכנת נפשות של ממש".

לדברי התושבים, קיום האירוע מפריע להם באופן אישי כיוון שהאזור ייסגר, והמשטרה תמנע כניסה לשכונה באמצעות רכב. "מדובר באזור מגורים שלא מיועד לאירועי תרבות", הוסיפו.

גם לדברי ראש המועצה הדתית לשעבר, חנניה צפר, שמוביל יחד עם התושבים את המאבק, מדובר בסיכון בטחוני לשלום הציבור, וראוי להעבירו למקום חלופי. "המקום צר מלהכיל עשרות אלפי אנשים, שיגיעו לראות את אייל גולן וזמרים אחרים", אמר.

כאמור, מציעים התושבים כי הפסטיבל ימוקם באזור התעשייה לב הארץ, החוצץ בין ראש העין לכפר קאסם.

תגובת העירייה: "העירייה תעשה את כל המאמצים שהפסטיבל יעבור במינימום הפרעה לתושבים ומתנצלת מראש על ההפרעה. כמדי שנה נערכת העירייה להפקת הפסטיבל בהתאם להנחיות המשטרה ובשיתוף פעולה, וזאת לשמירה מירבית על בטיחות התושבים והאורחים".