משטרת ראש העין מטפלת בימים אלו במקרה שכולו חוסר רגישות. שודדי מתכות גנבו חלקי מתכת מאנדרטת ההנצחה של חללי אסון המסוקים, והתיכו אותה יחד עם מתכות נוספות. המקרה התגלה לאחר שעובד במשחטת מתכות בכפר קאסם הבחין בכיתוב, והזעיק את המשטרה.

בושה: האנדרטה לזכר הנופלים הוזנחה
הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

בתחילת השבוע שעבר התקבלה בתחנת משטרת ראש העין קריאה דחופה מהעובד, שסיפר כי הבחין בגוש מתכת ענק, ועליו מספר מתכות עם כיתובים בדבר אסון המסוקים. השוטרים שהגיעו למקום ראו כיתובים מקוטעים בנוסח "לזכרם" ו"אסון המסוקים".

במהרה הם הבינו שמדובר, ככל הנראה, בחלקי האנדרטה לזכר הנופלים. כמו כן, על פי כיתוב מסויים, משערים במשטרה כי מדובר באנדרטה מהיישוב "שאר ישוב", שם אירע האסון הכבד.

אחד המעורבים בבדיקת המקרה סיפר כי למרות שהכיתוב משייך את האנדרטה ל"שאר ישוב", אי אפשר עדיין לקבוע דבר בוודאות כי ביישוב יודעים על חלקי מתכת, אשר נלקחו מהאנדרטה שלהם. בשלב זה הוחלט להעביר את הממצאים לבדיקה של אנשי מקצוע ביחידת ההנצחה של צה"ל, וכעת ממתינים במשטרה לתוצאות כדי להמשיך בחקירה.

כזכור, אסון המסוקים היה אחד הגדולים שאירעו בישראל בכלל, ובצה"ל בפרט. התאונה האווירית התרחשה בליל הארבעה בפברואר 1997, כששני מסוקי יסעור של חיל האוויר התנגשו מעל עמק החולה, בעת שהובילו לוחמים מחטיבת הנח"ל ומיחידות נוספות למוצבים בדרום לבנון. באירוע נהרגו כל 73 החיילים שהיו במסוקים. שמונה מתוכם היו אנשי הצוות אשר הטיסו את המסוקים.

לאחר האסון הכבד הוקמו מספר אנדרטות, שהראשית בהם נחנכה בתחילת 2008, סמוך למקום בו התרחש האסון. יצוין, כי אחד מאתרי ההנצחה ממוקם בשכונת הדר גנים בפתח תקוה.