שוטרים מתחנת פתח תקוה בליווי פורץ מיומן הגיעו לדירה בעיר כשהם חוששים ונוהגים בזהירות מרבית. לא היה מדובר במבצע ללכידת עבריין מסוכן, אלא בהחרמתו של כלב מגזע אמסטף, אשר הוגדר על ידי המחלקה הווטרינרית כמסוכן.

עוד בנושא כלבים מסוכנים:

כך הפכו אמסטפים כלי להתעללות בידי נערים
איזה עונש קיבל אדם שסירב לסרס את כלבו?
הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

לפני כחודשיים קיבלה תושבת העיר בקשה להסגרת כלב מגזע אמסטף שברשותה, בעקבות תלונה, לפיה הוא נשך עובר אורח. מדובר בתהליך קבוע, אותו עובר כל כלב שנשך, במהלכו הוא מוכנס להסגר של עשרה ימים כדי לוודא כי הוא קיבל את כל החיסונים הנדרשים, לרבות נגד כלבת.

לדברי העירייה, למרות פניות חוזרות ונשנות לאישה, היא לא שיתפה פעולה. תשעה ימים לאחר הבקשה האחרונה, פנתה הרשות המקומית לבית המשפט לעניינים מקומיים, וביקשה ממנו שיורה על מסירה דחופה של בעל החיים. בסוף היום התבקש בית המשפט לקבוע דיון נוסף בנוכחות בעלת הכלב.

בעירייה מציינים כי גם לדיון שנקבע שבוע לאחר מכן לא השכילה האישה להתייצב, ולכן החליט בית המשפט כי המשטרה תשתף פעולה עם העירייה, ותעשה כל שביכולתה כדי להביא את הכלב לההסגר. בנוסף, התיר בית המשפט למשטרה להפעיל כוח סביר כדי שהפעולה תצליח.

ואכן, שוטרי התחנה ופורץ מיומן הגיעו לביתה של האישה ופרצו פנימה. הכלב היה באותו הזמן בבית, והוא נלקח מיד להסגר במחלקה הווטרינרית.