קבוצה של חרדים, המשתייכים לזרם האשכנזי מאלעד, הגיעה בשבוע שעבר לראש העין כדי למחות על העבודות לסלילת הכביש העורקי באזור מגדל צדק. המשטרה שהוזעקה למקום פינתה אותם במהירות.

עוד סיפורים על מאבקי קברים:

אם יש קברים לא צריך כבישים חדשים
הרכבת תיסע מעל הקברים
הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

בתקופה האחרונה החל להיסלל בראש העין כביש עורקי חדש, שמטרתו לחבר בין השכונות המזרחיות של העיר לכבישים הראשיים הסמוכים לה. בכך תתאפשר בניית עוד שכונות חדשות, שיכילו כ־14 אלף יחידות דיור חדשות עם יציאות וכניסות נוספות לעיר.

אלא שאזור ראש העין הוא בעל משמעות היסטורית, וככל הנראה, מצויים במתחם קברים עתיקים, לא ברור אם של יהודים. כך או אחרת, לאתר בו החלו עבודות הסלילה הגיעה קבוצת חרדים, שהחלו לצעוק בקריאות בטענה כי המקום קדוש ואין לפגוע בו.

"הם צעקו צעקות לא מובנות באידיש", סיפר תושב המתגורר בסמוך. "כנראה שהם הגיעו לאחר תפילת הבוקר, החל מהשעה שש וחצי, כי הם שמעו על העבודות שמתבצעות. זו הפעם הראשונה שאני רואה חרדים אשכנזים מגיעים לראש העין ועושים בלגן".

לאחר שהמשטרה הגיעה למקום, התפנו החרדים, לא לפני שהם קוראים קריאות נגד המשך העבודות. בעירייה עדיין לא יודעים מה גרם לאותה קבוצה להגיע דווקא באותה השעה ובאותו היום. "זה לא היום הראשון של העבודות, ובכלל לא ידענו שיש עם זה בעיה", הסביר גורם עירוני. "כנראה שמישהו מראש העין דיווח להם שיש פה עבודות, ואולי יש חשש שנמצאים פה קברים. חשוב להדגיש שהמקום כבר נבדק, ואין בו שום קברים, כך שהמחאה מיותרת".