מחמוד עודה מג'לג'וליה, שהורשע באונס צעירה מפתח תקוה לפני כשנתיים, נידון השבוע בבית המשפט המחוזי בעיר ל־6.5 שנות מאסר, למרות שהעונש המירבי הקבוע בחוק הוא 16 שנה. בנוסף, הורה לו בית המשפט לפצות את הצעירה ב־50 אלף שקלים.

עוד עונשים מקוממים:

אנסו אישה וקיבלו רק חמש שנים
נחשו איזה עונש קיבל נהג שיכור שנסע בפראות והרג אישה

הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

בחודש ינואר 2009, כשהיתה הצעירה לבדה בדירתה בפתח תקוה, היא ביקשה להחליף מנורה במסדרון ביתה. באותה העת חלף עודה מחוץ לביתה, והצעירה ביקשה ממנו להיכנס ולסייע לה. אלא שעודה, שהיה שיכור, תקף אותה, השליך אותה על המיטה, הפשיט אותה מבגדיה ואנס אותה. לכל אורך המעשה צעקה הצעירה והתחננה על נפשה, אולם לשווא. כשהגיע עודה לסיפוקו, הוא מיהר להתלבש ולהסתלק מהדירה.

בעקבות האירוע הטראומטי התהפך עולמה של הצעירה, שהצהירה בבית המשפט כי מאז המקרה היא פוחדת לחיות לבד, להסתובב בחוץ ובחושך, וכן להתקרב לגברים. בנוסף, היא קיבלה טיפולים פסיכולוגיים ועברה להתגורר עם חברה טובה.

בית המשפט, בראשות השופטת רות לורך, החליט להקל בעונשו של עודה בטענה כי "אין המדובר במעשה פרי תכנון מוקדם בו עקב הנאשם אחר המתלוננת או התפרץ לביתה על מנת לאנוס אותה. הנאשם נכנס לבית המתלוננת בהיתר ועל פי הזמנתה למטרה אחרת, ורק אז ניצל את המקום והמעמד וביצע את המעשים המיניים במתלוננת, תוך שהוא בגילופין".

תגובת פרקליטו של עודה, עו"ד גיא עין צבי: "אנו סבורים כי מדובר בעונש מחמיר עם הנאשם, בייחוד שהוא עבר רק במעט את גיל 18 בזמן ביצוע המעשה, ותוך התחשבות בזמן שחלף מאז המקרה ועד הגשת כתב אישום".

מהפרקליטות נמסר בתגובה כי הם לומדים את ההחלטה בתיק.