"היחס של המשטרה היה מזלזל ובוטה לאורך כל הדרך", כך סיפרה השבוע תושבת פתח תקוה בת 40, שנעצרה על ידי המשטרה בשל ריב עם בתה הקטינה בת ה־12. "הם אזקו אותי בידיים וברגליים ולא שיחררו אפילו את האזיקים כדי שאוכל ללכת לשירותים".

הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

לדברי המתלוננת, הבת סובלת מבעיות קשב וריכוז, והעימות ביניהן פרץ בשל סירובה לקום בבוקר וללכת לבית הספר. "משכתי אותה בכוח", סיפרה האם. "בתגובה, היא משכה לי בשיער. התגוננתי והיא נשרטה".

לדבריה, בהמשך ביקשה ממנה בתה את הטלפון, צילצלה למשטרה וסיפרה כי הופעלה כלפיה אלימות. "כשהמשטרה הגיעה אלינו הביתה, הבאתי להם מסמכים המעידים כי יש לילדה בעיות", אמרה.

השוטרים ביקשו ממנה להתלוות אליהם בניידת יחד עם הילדה לתחנת המשטרה. "כשהיינו בניידת קיבלתי שיחת טלפון, אבל השוטרים צעקו עליי והורו לי לנתק את השיחה מיד", סיפרה. "אחר כך הגענו לתחנה, ושמו אותי בעמדת המתנה עם כל מיני אנשים שמחכים לחקירה. פתאום התחילו לצרוח עליי: 'תביאי את הטלפון מיד. את משבשת הליכי חקירה'. אחד השוטרים הוציא פתאום אזיקים ואזק לי את הידיים".

האם ציינה עוד כי בשלב כלשהו, היא ביקשה להשתחרר מהאזיקים כדי ללכת לשירותים. "השוטרת שליוותה אותי סירבה לפתוח לי את האזיקים", טענה. "היא אמרה לי לעשות את צרכיי עם ידיים אזוקות. אחר כך אמרו שאני מתפרעת ואזקו אותי גם ברגליים, ולא יכולתי לזוז. בהמשך הילדה נכנסה, החלה לבכות וחיבקה אותי. הייתי אזוקה ולא יכולתי לזוז. משכו אותי באגרסיביות, ותוך כדי נקעתי את האצבע ביד".

לטענתה, היתה הילדה נסערת מאוד בכל מהלך האירועים כיוון שהיא לא שיערה כי שיחת הטלפון למשטרה תוביל למצב המורכב. "אחרי זה הפרידו אותי מהילדה", סיפרה. "התייחסו אלי באופן בלתי ראוי. לא קיללתי אף אחד ולא התפרעתי".

לדבריה, לאחר ארבע שעות במסגרתן נכבלה באזיקים, היא שוחררה, לאחר שהאירוע בגינו היא נעצרה לובן. "אני לא אמא שמכה את הילדים שלה", הבהירה.

אז מדוע הילדה התלוננה נגדך?
"כנראה, היא שמעה בתקשורת שאפשר להתלונן על כל דבר למוקד 100, אז היא עשתה את זה בלי להבין את המשמעות".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "החשודה הגיעה לתחנה כמעוכבת בחשד לתקיפה, ואף ניתן לה לפגוש את בני משפחתה בתחנה. בשלב מסוים היא ניסתה להשתמש במכשיר הטלפון שהיה ברשותה והתבקשה לחדול מכך. היה חשש לשיבוש הליכי חקירה. משלא נענתה לבקשת השוטרים והחלה לצעוק, הוחלט להודיע לה על מעצרה. כעבור זמן קצר נחקרה ושוחררה".