אנשי אופוזיציה בפתח תקוה מתחו השבוע ביקורת על ראש העירייה, איציק אוחיון, שטס ביום רביעי לסין במקום לפתור את המשבר בבתי הספר גורדון ונר עציון.

עוד על מערכת החינוך בעיר:

למה מסתירים מההורים את הליקויים?
בגלל התנהלות העירייה: התלמידים ימשיכו להזיע

הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

אוחיון הוזמן לאירוע בעיר התאומה של פתח־תקוה, אי יאנג שבסין, בנוכחות שגריר ישראל בסין, יו"ר המפלגה הקומוניסטית האזורית, פקידי ממשל בכירים וראש העירייה המקומית. "יש לנו ראש עירייה מעופף, תרתי משמע", אמר חבר המועצה, אורי אהד. "גם מעופף ממדינה למדינה, וגם לא מחובר לאחריות שלו ולחובתו לנהל את העיר".

לטענת גורמים מקצועיים בעירייה, במהלך החודשים האחרונים יצא אוחיון לפחות שלוש פעמים לחו"ל במסגרת משלחות עירוניות. "על פי כמות הטיסות שלו נראה שהעיר כלל לא מעניינת אותו", אמרה חברת המועצה, שרה הפטל. "דווקא בתקופה שיש כאן כל כך הרבה בעיות והכל בוער, הוא ממשיך לטייל ברחבי העולם".

לדבריה, מלבד אוחיון יש עוד אנשים שיכולים לייצג את העיר באירועים רשמיים, כמו סגניו או בכירים אחרים במועצת העיר ובעירייה. "יכול להיות שאוחיון מרגיש שזו הקדנציה האחרונה שלו, והוא החליט לעשות חיים על חשבון התושבים", הוסיפה. "הייתי מצפה מאוחיון, שיודע על מצב כה סוער בעיר שלו, לבטל את הנסיעות, ולטפל במה שקורה פה".

גם יו"ר אגף הקליטה לשעבר ומוביל המאבק נגד סגירת בית ספר גורדון, גנאדי בורשבסקי, מותח ביקורת על התנהלותו של אוחיון. "לצערי, בשלוש השנים האחרונות הוא כמעט לא נמצא בעירייה", אמר. "במקום לטפל בבעיות עירוניות הוא מבלה בחו"ל".

מהעירייה נמסר בתגובה: "ראש העירייה טס לסין ביום רביעי בלילה, זאת לאחר שדחה נסיעתו לעיר התאומה מספר פעמים. עד למועד נסיעתו הוא ערך דיונים עם ראשי מינהל החינוך בנושא בית הספר גורדון. מנכ"ל העירייה הונחה על ידיו, וכל מהלך חריג, אם יהיה כזה, יתואם מול משרד החינוך באמצעות ראש מינהל החינוך יעקב בן שמחון".