ארגון "כמוך" פרסם לאחרונה מיזם חדש – "אנחנו", שעוסק בשידוכים בין לסביות והומואים דתיים. לטענת הארגון, תחילה תמכו בפרויקט מספר רבנים, לרבות רב המועצה האזורית שומרון, הרב אליקים לבנון, וראש ישיבת ההסדר בפתח תקוה, הרב יובל שרלו. אלא שמאז פרסום הדברים הודיע הרב לבנון כי הוא איננו התיר את דבר המיזם, ואילו הרב שרלו טוען כי הוא תומך בו חלקית.

עוד על גאווה ויהדות:

בלש פרטי גילה להורים שבתם לסבית
הומואים ולסביות דתיים - מפסיקים להסתתר
הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

מזה זמן רב מנסים רבני הציונות הדתית לתת מענה לצרכיהם של ההומואים והלסביות מהמגזר הדתי מבלי לעבור על הלכות התורה, שאוסרת משכב זכר באופן מפורש. מדובר בתהליך חדשני כיוון שעד לפני מספר שנים מדובר היה בטאבו האסור לשיחה באופן גלוי.

"אני אישית לא מעוניין להתחתן עם לסבית", סיפר אחד מיוזמי הפרויקט. "עם זאת, זמן רב פונים אליי חברים הרוצים בכך ומבקשים שאשדך להם לסבית כדי לבנות עימה תא משפחתי. אחרי פניות רבות החלטתי עם חברים נוספים בארגון לפנות למספר רבנים לתמיכה ועזרה".

אלא שבשיחה עם mynet פתח תקוה אמר הרב לבנון כי מעולם לא תמך ביוזמה. "הפתרון הזה עלול להיות סביר עבור חלק מהמקרים, ולכן אני לא שולל אותו באופן גורף", ציין. "עם זאת, צריך לדבר קודם עם כל אחד מהצדדים ולברר מה הבעיה אצלם. רק אז לחשוב על אופן הטיפול בהם".

אתה חושב שניתן לשנות נטיות מיניות?
בהחלט. ניתן לעשות זאת על ידי עבודה על המידות והנטיות של האדם והתמודדות עם הבעיה. אבל שוב, לא באמצעות פתרונות קולקטיבים".

גם הרב שרלו נשמע מסויג. "זה לא נכון לומר שאני מלווה את היוזמה", אמר. "קיבלתי מהם את החומר והם התייעצו איתי, אבל אני לא מלווה אותו. לדעתי, זו אפשרות ואני תומך בה, אבל אי אפשר לומר שיש לטפל בכולם בדרך זו. צריך לתפור בעדינות וברגישות 'חליפה' שונה לכל בחור ובחורה, המוצאים את עצמם במציאות מסובכת מעין זו".