"בשירותים של בתי הספר בראש העין יש ריחות נוראיים, אבל העירייה לא השקיעה מספיק תקציבים כדי לשפץ אותם" - כך טוענים בוועד ההורים של העיר, שזועם על התנהלות הרשות המקומית בנושא. לטענת הוועד, בשל המצב נאלצו הורים בבית הספר 'צורים' להוציא כספים מכיסם כדי לתקן את הליקויים.

הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

בראשון בספטמבר יצעדו לבתי הספר והגנים בראש העין למעלה מ־10,500 תלמידים, שיגיעו ליותר מ־20 מוסדות חינוך. לטענת ועד ההורים, במהלך הקיץ האחרון לא התבצעו שיפוצים משמעותיים בבתי הספר בעיר, מה שהביא לכך ששנת הלימודים תיפתח עם ליקויים רבים.

"לצערי, בהיבט התקציבי נושא שיפוצי הקיץ הוא מאוד כאוב", אומר יו"ר ועד ההורים העירוני, דני אבידור. "השירותים בבתי הספר לא טופלו, והדבר גורם לכך שבחלקם אין קרמיקות, הקירות חשופים, הרצפות עצמן ישנות מדי, ונודפים מהם ריחות נוראיים. חוסר טיפול בתאי השירותים יגרור מצב בעייתי, שבו בעוד שנה-שנתיים יצטרכו שיפוצים יותר מקיפים ומשמעותיים".

בין בתי הספר שאותם מונה אבידור נמצאים 'אשכול', 'נופים', 'צורים' ו'אוהל שרה'. "התקציב לשיפוצי הקיץ היה רק כ־300 אלף שקלים", הוסיף. "בשל כך תחזוקת המבנים מאוד לוקה בחסר, ובתקציב המגוחך הזה שאנחנו מקבלים אי אפשר לעשות את השינויים הנדרשים". לדבריו, הוציאו ההורים בבית הספר צורים כ־60 אלף שקלים מכספם לצורך השיפוצים.

כמה כסף חסר כדי לשפץ כמו שצריך את כל מוסדות החינוך?
"מדובר על עוד מיליון וחצי שקלים".

מהעירייה נמסר בתגובה: "השקענו גם השנה משאבים רבים כדי לשפץ ולשדרג את מוסדות החינוך בעיר במהלך הקיץ ובמהלך כל השנה. למשל, בבתי הספר נווה דליה ונופים הושקעו למעלה מ־700 אלף שקלים לשדרוג החצרות, צביעת מבנים והכשרת מגרשי הספורט. בנוסף, תוקנו ליקויי בטיחות ושיפוצים כללים במספר מוסדות חינוך בעלות של כ־1.4 מיליון שקלים, והושקעו מאות אלפי שקלים בתחזוקה, והבאה לתקן של מתקני חצר בגני ילדים ובהיערכות לרכישת מתקני משחק בגני ילדים, ועוד".

בעירייה הוסיפו עוד כי דבריו של יו"ר הוועד מפתיעים ולא מובנים לאור תנופת השידרוגים. "תמיד קיים רצון לשפץ ולשדרג יותר. התקציב אינו מספיק לכל הצרכים, אבל אין ספק שניתן מענה מכובד לפתיחת שנת הלימודים".