אם לילד בן חמש וחצי מפתח תקוה, הבחינה לאחרונה כי התנהגותו של בנה אינה כתמול שלשום, ולא הבינה מדוע הוא הפך לאלים ולבלתי צפוי. בדיקה מעמיקה גילתה כי הסיבה לכך היא גידול ממאיר במוחו, שהצריך ניתוח דחוף.

עוד על בריאות וילדים:
אצבע התינוקת כמעט נכרתה בגלל שערה
הילד רצה לשמוע טוב יותר וכמעט התחרש
הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

הכל החל לאחר שהתנהגות הילד השתנתה מהקצה אל הקצה וכללה, בין היתר, הכאת חברים בגן. בנוסף, הוא התעצל להוציא את הכלב שכה אהב מחוץ לבית כדי לעשות את צרכיו. האם שלקחה אותו למרפאה בעיר, היתה משוכנעת כי הרופא ימליץ על בדיקה פסיכולוגית כדי לבדוק אם הוא חווה אירוע טראומתי כלשהו.

ד"ר דב פוגל, מומחה לרפואת ילדים במחוז דן של הכללית, סיפר: "האם הגיעה אליי, ואמרה לי שהילד מתנהג לאחרונה בצורה מופרעת. הופתעתי מהתנהגותו של הילד מאוד כי מדובר במשפחה טובה. אחד הדברים שנראו לי חשודים הוא שהילד הפסיק להוציא את הכלב בבוקר לפני שהוא הולך לגן".

לדבריו, במקביל לשינוי בהתנהגות, דיווחה האם כי בנה מתלונן מדי פעם על כאבי ראש, אולם היא לא ייחסה לכך חשיבות. "בדקתי אותו והבנתי שיש לו בעיה נוירולוגית. במקום ללכת בקו ישר הוא נוטה ליפול ולא מסוגל ללכת. ילד בגיל הזה כבר צריך לדעת ללכת בקו ישר".

ד"ר פוגל התעקש להמשיך בבדיקת הילד, והממצאים החמורים התגלו בבדיקה פשוטה. "שלחתי את הילד לרופא עיניים, שיבדוק לו את הקרקעיות, והתעקשתי לעשות לו סריקה של המוח. לצערנו הרב, נמצא שיש לו גידול בחלק התחתון של בסיס המוח". בשל הממצא הקשה עבר הילד ניתוח, והוא נמצא כרגע בטיפול אינטנסיבי כדי לשפר את מצבו.

ד"ר פוגל הסביר כי בגידולים של המוח מצב הרוח משתנה כיוון שהגידול גורם ללחץ. "אצל ילדים יש לפעמים הקאות בבוקר, בחילות בוקר וכאבי ראש קשים. הילד התלונן על כאבי ראש עורפיים, וזה הדליק אצלי נורה אדומה".

מהאגודה למלחמה בסרטן נמסר שמדובר במחלה נדירה בה לוקים שלושה ילדים על כל 100 אלף.