צעירה בת 21 מפתח תקוה הופתעה לגלות כי מישהו גנב את זהותה, והוציא בשמה סכומי כסף בסך מאות אלפי שקלים. אלא שההלם שלה היה גדול בהרבה, כשהתברר לה כי מי שנעצרה בחשד לביצוע המעשה היתה דווקא חברתה הטובה ביותר.

• הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

ביום שישי האחרון, בשעת לילה מאוחרת, נכנסה הצעירה לתחנת המשטרה בעיר והגישה תלונה. לטענת המשטרה, נמצאת הצעירה בהליכי גירושין, והיא אינה יודעת כיצד להתנהל מבחינה כספית מול הבנקים. לפיכך פנתה הצעירה לחברתה הטובה, אותה הכירה בעבר דרך אחיה.

בשיחה עם חברתה היא ביקשה עזרה לצורך לקיחת הלוואה, וזו נענתה ברצון, וביקשה ממנה פרטים מזהים. הצעירה, שסמכה עליה ללא חשש, העבירה לה את כל הפרטים וחיכתה לעדכונים בנושא.

להפתעתה, במקום לקבל את ההלוואה הנכספת, נחסם חשבון הבנק שלה לפעילות בטענה כי היא נושאת בחוב של מאות אלפי שקלים.

במשטרה מציינים כי אותה חברה לקחה את הפרטים המזהים, פתחה שני חשבונות בנק, לקחה הלוואת משכנתא, הזמינה המחאות וכרטיסי אשראי, ואף שילמה עירבון עבור דירה שנשכרה. כשלמשטרה נודעו הפרטים, נשלחה ניידת לבית החברה, והיא נעצרה.

גורם מקצועי המעורב בחקירה סיפר כי החברה היתה עצורה במהלך סוף השבוע, וביום ראשון היא שוחררה למעצר בית בתנאים מגבילים. "היא מודה רק בגניבת 30 אלף שקלים, ולא בכל הסכום המדובר", הוסיף. "בשלב זה המקרה נחקר, ואנחנו ממתינים לפרטים נוספים מהבנקים, שאמורים לשפוך אור על הפרשה".