תושבי אלעד יודעים לספר בשיחות סגורות כי הם חשים כאילו רובצת על העיר קללה המשחירה את תדמיתה. לדבריהם, לאחר רצח הרב אלעזר אבוחצירא מידי תושב העיר, אירעו בה עוד מספר מקרים פליליים, שרק חיזקו את התדמית השלילית אשר דבקה בה לאחרונה.

• הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

גורמים שונים באלעד טוענים כי מקורבים לחצרו של הרב המקובל דוד אבוחצירא, אחיו של רבי אלעזר, אמרו בשבוע שעבר למשלחת רבנים מהעיר כי יש צורך לחיזוק רוחני בה, אחרת יפלו עליה כל טילי החיזבאללה במלחמה הבאה. "אני מרגיש כאילו העיר הופכת לשק החבטות של המגזר החרדי מאז שנודע כי הרוצח יצא ממנה", אמר אחד מהם.

בשבת האחרונה, כשתושבי העיר עוד עיכלו את גודל הפרשה שנחתה עליהם, הסתובב תושב העיר ממוצא ספרדי באזור בו ממוקמים בתי כנסת אשכנזיים. לדברי המשטרה, בין הצעיר למספר מתפללים החלו חילופי דברים, שגלשו במהרה לפסים אלימים.

למחרת, יום ראשון בצהריים, הגיע אחיו של הצעיר למקום כדי לסגור חשבון עם החסידים, שהתעמתו עם אחיו יום קודם לכן. עד מהרה התחממו העניינים שוב, ותגרה נוספת פרצה במקום. המשטרה שהוזעקה עצרה מספר חשודים.

ואם זה לא מספיק, הרי שביום שני האחרון פגש הצעיר, אשר החל בפרשה האחרונה, שני חברים וסיפר להם כביכול כי חסידים תקפו את אחותו ופגעו במשפחתו. השניים שהיו בגילופין באותה שעה החליטו לקחת את החוק לידיים, תוך שהם תוקפים אברך צעיר אשר לא היה קשור לפרשה.

לאחר מכן המשיכו לאזור אחר, פגשו אברך נוסף והכו אותו ללא רחמים. כתוצאה מכך הוא פונה לבית החולים בשל פצע חמור בעינו. כל אותם אירועים התרחשו בשבוע בו נמצאת העיר תחת מתקפה, כיוון שרוצחו של הרב אבוחצירא היה אחד מבניה.

עזרה מהמשטרה
תושבי העיר מספרים כי בשבוע שעבר יצאה משלחת רבנים וחברי מועצה לבאר שבע לניחום אבלים. במהלך האירוע הם פגשו את המקובל דוד אבוחצירא, שאמר לאורחיו כי יש לבנות חומות רוחניות לעיר, אחרת יפלו עליה טילי החיזבאללה. הדברים גרמו למבוכה בקרב חברי המשלחת, שחששו מפגיעה בשם העיר.

"לא כל כך נעים לגור באלעד", סיפר אחד התושבים. "למשל, בשבוע שעבר, כשהתפוצצה הפרשה של הכת מירושלים, התקשרו אליי כל מיני אנשים ושאלו אותי אם יש לזה קשר לאלעד. על ההתחלה חושדים כי הפושעים יוצאים מכאן. לצערי, קרו לאחרונה מקרים נוספים שגרמו לנו להצטייר באור שלילי. חשוב שכולם יידעו כי דברים שליליים קורים בכל המקומות, ואנחנו לא יוצאי דופן".

בינתיים, התכנסה ועדת רבנים מחסידויות שונות, בראשות רב הקהילות החסידיות הרב זושא הורביץ, כדי לפתור את ה"קלקולים" שנחתו על העיר. הרב הורביץ, שגר כיום בירושלים אולם עתיד לעבור בקרוב לאלעד, התיישב ליד האברך אשר הוכה קשות, הביט בפניו החבולות וקרא בקול: "תעזרו לי, אני לא רוצה לפחד כשאגור כאן".

במהלך הישיבה הוחלט לבקש מהמשטרה להגביר את הסיורים, בייחוד בימי שישי בערב. כמו כן, הוחלט לבקש מהעירייה להניח פנסי תאורה באזורים החשוכים, ואילו הדרישה המרכזית היא לחייב את החנויות בעיר לסגור את שעריהן עד השעה 23:00.

"יש שמועות שמחירי הדיור יורדים, אבל עדיין קשה יותר להשכיר דירות", ציין אחד התושבים. "השבוע היתה אמורה להתקיים עצרת רבנים כדי לתקן את העיר ולבקש חיזוק רוחני, אבל בסוף היא בוטלה. ככל הנראה, תתקיים עצרת כזו בקרוב, בהשתתפות גדולי ישראל. דבר אחד בטוח, צריך לעשות משהו לשינוי התדמית השחורה שהודבקה לאחרונה לעירנו".