הודעה מבהילה, שנשלחה לאלפי אנשים בדואר האלקטרוני, גורמת למטרד במרכז שניידר. פעם אחר פעם מתקשרים אליהם עם השאלה כיצד נפטרו, כביכול, שבע נשים כתוצאה משימוש בדוגמיות בושם אשר נשלחו אליהן בדואר.

עוד סיפורים מבית החולים שניידר:
העץ הסרוג של שפרה מ"האח הגדול" הגיע לשניידר
ילדי פתח תקוה בדיכאון. בשניידר מנסים לעזור
גם אתם קיבלתם את המייל? ספרו לנו ב"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

לאחרונה התקבלו לתיבות הדואר ברחבי הארץ הודעות מבהילות תחת הכותרת: "אזהרה שהתקבלה מביה"ח שניידר ומאיר – העבירו למי שאתם מכירים". בהודעה נכתב בשפה רצינית כי "שבע נשים מתו אחרי ששאפו דוגמית חינם של בושם שנשלחה אליהן בדואר. המוצר היה רעיל. אם אתם מקבלים דוגמיות חינם בדואר של קרם לחות, בושם וכו' יש לזרוק את זה מייד!!!".

במכתב המזויף נכתב גם כי "הממשלה חוששת כי מדובר במעשה טרוריסטי... הם לא רוצים להודיע על כך בחדשות מפני שהם לא רוצים לגרום לבהלה או לתת לטרוריסטים רעיונות חדשים... תשלחו את זה לכל החברים והמשפחה שלכם". בסיום המכתב נטען כי הוא יצא מטעם המכון למחלות כבד ותזונה בילדים בשניידר.

"קיבלתי את האימייל הזה, ובהתחלה באמת חשבתי שאולי יש פה משהו אמיתי", אמר תושב פתח תקוה. "אחרי כמה דקות הבנתי שאין מצב שזה קרה. מדוע שהממשלה תסתיר כזה דבר מהציבור? זה הרי יכול לגרום לעוד מתים. זה טיפשי וחסר משמעות, טוב שהציבור יידע שמותחים אותו. יש הרבה רמאים ששולחים מיילים כדי להפחיד, אני לא מבין אותם".

מבירור שערכנו השבוע עם בית החולים עולה כי זה מספר שנים שהם מקבלים פניות מאנשים שקיבלו את המייל, ואלה מתקשרים אליהם בבהלה. "זה נשמע מאוד מפחיד, ואפשר להבין אותם", אמרה גורם מקצועי בבית החולים. "אלא שאם חושבים על זה טוב, מדוע אותן נשים יגיעו לכאן בכלל? הרי מדובר בבית חולים לילדים. זו מתיחה של מישהו עם מוח מעוות".

לדבריה, זרם המתקשרים בעקבות המייל משתנה מעת לעת. "לאחרונה דווקא לא שמעתי על אנשים שפנו אלינו, אבל אולי עכשיו יש גל חדש", סיכמה. "כנראה שהמייל הזה עובר בשרשרת. כשהנהלת מחלקת הכבד שמעה על כך, הם היו בהלם שמישהו כתב סתם מייל בשמם, אבל מהר מאוד הבינו שזה שטויות".

משניידר נמסר בתגובה: "לא היו דברים מעולם ולא התרחש אירוע מהסוג המתואר במייל".