תושב אזור פתח תקוה נאשם כי במשך 12 שנים ביצע מעשים מגונים בבתו הקטינה, תוך שהוא משכנע אותה לא לספר על כך לאיש. בשבוע שעבר הוגש נגדו בבית המשפט המחוזי בפתח תקוה כתב אישום, בו נחשף כי גם שני אחיה התעללו בה מינית.

• הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

הפרשה התפוצצה לפני כשלושה שבועות לאחר שהבת החליטה לשבור את קשר השתיקה והגישה תלונה במשטרה נגד אביה. על פי המיוחס לאב בן ה־48, הוא נהג לבצע מעשים מגונים ולאנוס את בתו, כיום בגיל 17, מאז היותה בת חמש.

בכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד סיגל אורבך-סלומון, נטען בנוסף כי בשל מצבה הקשה אושפזה הילדה בבית החולים עקב ניסיונות אובדניים, ובעת שביקר אותה האב במוסד הרפואי הוא שוב ביצע בה מגונים.

הבת, שחוותה פגיעות מיניות גם על ידי שניים מאחיה, אמורה היתה להיכנס לטיפול לנפגעות טראומה, ומשנודע לאב על כך, הוא ניסה לשכנעה לא לספר על שעולל לה.

על פי כתב האישום, אירע המקרה הראשון בשנת 1999. בחג פורים, בשעות היום, לקח אותה האב לחדר השינה בביתם, וכשתריסי החדר היו מוגפים, הוא הפשיט אותה והורה לה לגעת באיבר מינו.

בכתב האישום נטען עוד כי כשנתיים לאחר מכן, צעקה עליה אמה בטענה כי היא "מתלבשת כמו זונה ושיום אחד היא תחזור בהריון". בהמשך היא ביקשה ממנו: "לך תסביר לה". בתגובה לקח האב את בתו לחדר האמבטיה, הוריד את תחתוניה ואמר לה: "כשגבר נוגע לאישה במקום הזה, היא נכנסת להריון", תוך שהוא נוגע באבריה המוצנעים.

עוד נטען בכתב האישום כי בשנים שלאחר מכן המשיך האב במעשיו, ובמספר אירועים שונים חדר אליה כדי להגיע לסיפוק. גם כשביקר אותה במוסד הלימודים בו התחנכה, נהג לגעת בה במקומות מוצנעים.

כאמור, בשל מסכת ההתעללויות, אושפזה לאחרונה הבת בבית חולים לחולי נפש לאחר ניסיונה לשים קץ לחייה. על פי כתב האישום, הגיע האב למוסד, מצא אותה כפותה (כדי שלא תפגע בעצמה), ובאותה הזדמנות ביצע בה מעשים מגונים.
בכתב האישום נטען כי האב, שחשש כי בתו תספר על אותם אירועים, אמר לה ש"עליה לסלוח, לשכוח מהעבר ולפתוח חיים חדשים".

בשלב זה עצור האב עד תום ההליכים וממתין להחלטה בעניינו. פרקליטו, עו"ד צחי רז, מסר בתגובה: "מרשי כופר בכתב האישום. בימים הקרובים נקבל לידינו את חומר החקירה ונגבש את עמדתנו לגבי המשך ניהול התיק".