עונש חינוכי? ילד בן ארבע נדרש לסטור פעמיים לילד אחר עמו רב, בהוראת הסייעת בקייטנת הצהרון בו שהה. אמו של הילד שהוכה: "מדובר בהשפלה ובהתעללות גופנית ונפשית, שלא לדבר על המסר האלים לילדים המעורבים והצופים באירוע בגן".

• הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

המקרה אירע בגן בשכונת כפר גנים ג' בפתח תקוה. מדובר במוסד חינוכי טרום-טרום־חובה (לגילאי 3-4), שבימים אלה מתקיימת בו קייטנה מטעם מפעיל הצהרון העירוני, יוסי דאבח.

שני הילדים רבו ביניהם, ואחד מהם פנה לסייעת והתלונן על חברו. בתגובה, החליטה הסייעת לנקוט באקט "חינוכי", במסגרתו קראה לילד השני וביקשה מהמתלונן לסטור לו בפניו וזה עשה כדבריה. המעשה החמור אירע לעיני שאר הילדים ומול הגננת, שלדברי הנוכחים במקום לא הגיבה לנעשה.

הילד ציית להוראה, ואם לא די בכך, הנחתה אותו הסייעת לחזור על המעשה שוב. "איש מהצוות החינוכי לא דיווח לי על התקרית בתום יום הלימודים", כתבה אמו של הילד לבכירי מינהל החינוך ולאחראי על הצהרון. "שמעתי על כך מבני".

לדבריה, לא הכחישה הסייעת את פרטי האירוע וגם בשיחה עם אמו של הילד שסטר התברר כי כך התרחשו הדברים.

קרן אוחיון, חברה בוועד השכונה, אמרה: "ברוב הצהרוניות העירוניות באזור יש סייעות חסרות ניסיון, שלא יודעות להתמודד במצבי לחץ. הן נמצאות בגן על תקן בייביסיטר ולא מעבר לכך. גורמים המעורבים בפרשה סיפרו כי למרות ההבטחות שהסייעת תפוטר לאלתר, היא הגיעה למחרת לעבודה כאילו דבר לא קרה, ורק כמה שעות לאחר מכן הועברה לצהרון אחר בניהולו של דאבח".

יו"ר ועד השכונה, צדוק בן משה, הוסיף: "זה מקרה חמור ומצער. העירייה חייבת להיכנס לתמונה במלוא העוצמה ולטפל במקרה הזה למען יראו וייראו. לצערנו, מנהלי הצהרוניות לא התייחסו למקרה במלוא החומרה ולראיה - הגננת הגיעה לעבודה למחרת, בניגוד להבטחות. המקרה חייב להיות מטופל מיידית ובחומרה הראויה לו".

מפעיל הצהרון, יוסי דאבח, מסר בתגובה: "עם היוודע לנו מקרה חמור זה, פוטרה הסייעת לאלתר. בכוונתי לפעול מולה בכל האמצעים הדרושים, ואין בכוונתי לעבור על מקרה זה לסדר היום".

מהעירייה נמסר בתגובה: "הקייטנה המדוברת מופעלת על ידי זכיין פרטי, והעירייה לא אחראית על הניהול השוטף בה. עם זאת, נבדוק את התלונה, שטרם אומתה. נבדוק את הטיפול של הזכיין בה ונפעל בהתאם".