הרופאים לא האמינו למראה עיניהם, כשנאלצו לשלוף סוללה מאוזנו של ילד בן חמש שגר בעיר, שבסך הכל ביקש לשפר את שמיעתו.

• הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

הפרשה החלה לאחר שהילד התלונן על כאבי אוזניים שהלכו והתגברו, ושהפריעו לו להירדם בלילה. במקביל, הוא סיפר כי אינו שומע טוב. ההורים המודאגים לקחו אותו למרפאה, והרופאים סברו תחילה כי מדובר ב"פקק באוזניים" הנגרם על ידי הצטברות שעווה בתוך תעלת האוזן.

אלא שלמרות כל המאמצים להוציא את השעווה, המשיך הילד להתלונן על כאבים ושמיעה לקויה. ד"ר שושנה קרמר, מומחית ברפואת אף־אוזן־גרון מטעם כללית דן פתח תקוה, סיפרה: "חשבנו בהתחלה שנסתמה לו האוזן בגלל מים במקלחת. ניקיתי לו את תעלת האוזן כי חשבתי שזה מקרה רגיל של שעווה".

אלא שאז, מספרת ד"ר קרמר, הופתעה לגלות את הסיבה לכאב: "פתאום ראיתי גוף מתכתי בפנים. הסתכלתי עליו במיקרוסקופ וראיתי בטרייה עגולה קטנה, כמו של משחק טלוויזיה. באמצעות מכשירים מיוחדים הוצאתי את הסוללה מהמקום".

לדבריה, היתה האוזן במצב דלקתי קשה. "היתה סכנה לעור התוף", סיפרה. "הסוללה כבר פיתחה קורוזיה כי היא שהתה מספר ימים בתוך האוזן. ברגע שנכנס לשם גוף זר, בעיקר מתכתי, מופרש חומר הגורם לדלקת אשר יכול לפגוע קשות בשמיעה. למזלנו זיהינו את האובייקט הזר והוצאנו אותו בזמן".

הוא סיפר כיצד הגיעה הסוללה לאוזן?
"הוא אמר שהוא הכניס את הסוללה כדי לשמוע יותר טוב. הוא חשב שזה כמו במשחק טלוויזיה, שאם אתה מכניס סוללה חדשה - תשמע טוב יותר".

ד"ר קרמר ממליצה להורים להסביר לילדים על הסכנות בהכנסת גופים זרים לאוזן, וכן לפקח עליהם ולדאוג שלא יהיו חפצים קטנים בסביבתם.