תושבים בשכונת אם המושבות בפתח תקוה נאלצו בשבוע שעבר להתמודד עם נוכחות של נחש צפע ארסי ומסוכן, שחדר לאחד הבניינים במקום. הרוחות סערו במיוחד לאחר שהתבשרו על ידי פקחי העירייה כי הדבר אינו בתחום אחריותם.

• הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

בשעות הערב של סוף השבוע האחרון המתה השכונה בילדים קטנים, שנהנו מימי החופש הגדול, ובתושבים אשר יצאו לעיסוקיהם. "אשתי ואני היינו באמצע הליכה קצרה", סיפר תושב השכונה. "כשהתקרבנו לאחד הבניינים ברחוב רפאל איתן, אשתי קפצה בבהלה. כששאלתי אותה מה קרה, היא הצביעה על נחש צפע שזחל על קיר בטון".

לדבריו, אשתו והוא מיהרו להתרחק מהמקום, וכך עשתה גם ילדה שהיתה בסמוך והבחינה אף היא בנחש. "התקשרתי מיד למוקד 106 של העירייה וביקשתי מהם להגיע במהירות", שיחזר האיש. "הסברתי להם כי הנחש עלול לזחול לכיוון גן משחקים סמוך, שהיה באותה שעה מלא בילדים".

בשלב זה ירד הנחש מקיר הבטון לחצר הבניין, והתחבא מאחורי אחד השיחים. "בכל אותו הזמן שמרתי איתו על קשר עין והשגחתי שהוא לא יתרחק", ציין האיש. "כעבור זמן קצר הגיעו הלוכדים, אבל תשובתם הפתיע והרגיזה כאחד: הם אמרו שהוא נמצא בשטח פרטי ולא ציבורי, ולכן אין זה בסמכותם ללכוד אותו".

לדבריו, הסבירו לו הלוכדים כי על התושבים להזמין איש מקצוע פרטי. "אמרתי להם שרק לפני דקות ספורות היה הנחש בשטח ציבורי, אבל הם סירבו להשתכנע", אמר האיש. "הם הסתלקו מהמקום כעבור פרק זמן קצר והשאירו את התושבים עם נחש ארסי ומסוכן".

האיש סיפר עוד כי בשל המצב, גם הוא עזב לבסוף את המקום עם תחושת תסכול קשה. "דיברתי עם אחת התושבות למחרת, שסיפרה לי כי הנחש הספיק להתחמק", סיכם. "המשמעות היא שמסתובב כעת באזור נחש צפע ארסי ומסוכן".

יצוין, כי ביום ראשון הבחינו התושבים בשכונה בנחש צפע נוסף, שהספיק לברוח בטרם הוזמן לוכד.

מהעירייה נמסר בתגובה: "כשהגיעו הלוכדים למקום, לא נמצא הנחש המדובר. לכן הוא לא נלכד, ולא בשל היות השטח פרטי".

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל המקומי