גור חתולים קטן הצליח להעמיד את כל עיריית אלעד על הרגליים, לאחר שנתקע במרזב לפרק זמן של 16 שעות. שאלת חילוצו הגיעה עד שולחנו של הרב הראשי של העיר, הרב שלמה זלמן גרוסמן, שפסק כי יש לחלצו ללא כל השתהות.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

במהלך יום חמישי שמעו העוברים ושבים ברחוב בן זכאי יללות חזקות של גור חתולים, אולם לא הצליחו לאתר את מקורן. לאחר שהזעיקו את לוכד בעלי החיים העירוני התברר כי הגור נתקע במרזב, המחובר לאחד מחדרי האשפה של בניין במקום.

במהלך שעות הלילה ניסה הלוכד לחלץ את החתול, אולם הבין לבסוף כי אין בכוחו לעשות זאת בכלים שברשותו. הסיבה לכך היא שהגור נתקע בקיר אטום בבטון, אליו הוא הצליח להשתחל דרך צינור צר.

הגור נלכד, הרב הורה לחלצו (צילום: אבי שטרן hnn)

למקום חשו אבי ואפי שטרן, מתנדבי איחוד הצלה, שניסו לסייע אך לשווא. גם כוחות כיבוי ניסו את מזלם אך התייאשו אחרי שעות רבות של ניסיונות. לאחר סיעור מוחות הוחלט כי הפתרון היחיד הוא לשבור את הקיר ולהוציא דרכו את הגור.

"זה לא היה כל כך פשוט", סיפר אבי שטרן, "מדובר בשטח פרטי, והריסה ובנייה מחדש עולה לא מעט כסף". עם זאת, לדבריו, העניקה העירייה אישור מיידי לפעולה והבטיחה לשלם את כל הנזקים.

"אלא שבשלב זה נתקלנו בבעיה אחרת, הלכתית", הוסיף שטרן. "מדובר בכספי ציבור, ולא ידענו מותר להשתמש בהם כדי לחלץ את החתול".

המחלצים פנו ללשכתו של הרב גרוסמן, שפסק כי יש לחלץ את החתול ולהשתמש בקופה הציבורית, כדי למנוע צער בעלי חיים. הרב אף חיזק את דבריו בפסוק "ורחמיו על כך מעשיו".

לאחר שקיבלו היתר, ניגשו כולם לפעילות החילוץ, ובעזרת מקדחה גדולה החלו בחציבת הקיר. כעבור זמן קצר הצליח הגור לצאת, כשהוא פצוע ותשוש. מתנדבי איחוד הצלה העניקו לו טיפול ראשוני, ייצבו את מצבו והעבירו אותו למרפאה בתל אביב.