"כשראיתי את האלכוהול הייתי המום", כך סיפר השבוע הורה לתלמידי בכיתה ה' בבית הספר אשכול בראש העין. "ביקשתי להסתיר את המשקאות כי הילדים היו שם, והאלכוהול היה נגיש להם, אלא שרבים מההורים סירבו והמשיכו לשתות".

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של "ידיעות פתח תקוה"

בשבוע שעבר התקיימה בפארק בעיר מסיבת הסיום לתלמידי כיתה ה' בבית הספר, שכללה גם משקאות אלכוהוליים, לרבות וודקה ורד בול, עבור ההורים. עם זאת, יש קולות בקרב הורים בכיתה, שטוענים כי הדבר מהווה דוגמא אישית רעה לילדים. לדברי אחד ההורים, למרות פניותיו, הושארו המשקאות על השולחן עד סוף הערב, כשכל הילדים נוכחים במקום. "אחר כך אנחנו מתפלאים שבני נוער משתכרים ועושים שטויות", הוסיף. "אם זה מה שהילדים נחשפים אליו כבר בכיתה ה', אסור לנו לבוא אליהם בטענות".

האם שהביאה את המשקאות למקום סיפרה כי כל ההורים תמכו ביוזמתה. "זה היה רעיון שלי, וקיבלתי תמיכה מכולם", אמרה. "אספתי מכל ההורים כסף ביום המסיבה, והמשקאות האלכוהוליים נועדו אך ורק עבורנו. הילדים היו בפינה אחרת ועסקו במשחקים שלהם. זה לא נכון להגיד שחשפנו אותם כל הערב לאלכוהול".

האם הוסיפה עוד כי לא היה שום דבר חריג, אסור, לא חוקי או לא מוסרי בהבאת המשקאות למקום. "אנחנו אנשים מבוגרים והמסיבה הזאת נועדה גם עבורנו", ציינה. "אנחנו מגובשים בתור הורים וזה הכיף שלנו. אנחנו אנשים נורמטיביים והילדים שלנו הם ילדים טובים. לא השקינו את הילדים ואין שום איסור לשתות אלכוהול במפגשים חברתיים".

בנוסף, אמרה האם כי במהלך המסיבה לא נשמעה כל טענה בנושא. "אף אחד מההורים לא התלונן ולא ביקש שנפסיק עם האלכוהול", סיכמה. "העובדה שכל ההורים שילמו לי כדי לקנות את המשקאות מעידה שהכל נעשה ברוח טובה".

הורה אחר סיפר שאמנם לקח חלק בקניית המשקאות, אך לא ידע כי כך ייראו פני הדברים. "כשאספו כסף, הבנתי שהילדים לא יהיו כלל באזור שלנו", אמר. "אני לא שתיתי, אבל הפריע לי שזה נעשה ליד הילדים. לא אמרתי כלום לפני הקנייה כי לא רציתי שהילד שלי ייפגע בגלל שאני מסרב לקחת חלק בחגיגה".

בוועד ההורים הכיתתי סירבו להתייחס לדברים.