"אני יושבת ובוכה כל היום. זה פשוט לא נתפס כמה רוע יש לאנשים", כך סיפרה השבוע תושבת פ"ת בת 32, נכה בשיעור 100 אחוז המשותקת בשתי רגליה, לאחר שכיסא הגלגלים הממונע שלה נגנב מביתה.

עד לפני כמה שנים תפקדה האישה כרגיל. יום אחד היא קמה עם כאבים בגב, ולטענתה טיפול רפואי שעברה הותיר אותה משותקת. "הרופאים אמרו שאני חייבת אלקטרודה בעמוד השדרה, דבר המצריך ניתוח. עברתי סדרת ניתוחים, ובמהלך אחד מהם נפגע חוט השדרה שלי. מאז אני משותקת ברגליים, וגם בידיים יש לי בעיות של תנועה", היא מספרת.

מאז היא משתדלת לקיים שגרת חיים, ככל שניתן, ולתפקד באופן עצמאי. "קיבלתי ממשרד הבריאות כסא גלגלים ממונע, כשגם הרכב שלי מותאם אליו", ציינה. "בעזרת כל אלו אני מגיעה באופן עצמאי לרופאים מומחים, לטיפולי פיזיותרפיה ולכל מה שאני צריכה".

בתקופה האחרונה נערכים שיפוצים בביתה של האישה, והיא נאלצה להשאיר את הכסא הממונע מחוצה לו. לפני כשבוע התעוררה בבוקר ולא מצאה את הכלי, המשמש לה כרגליים. "מישהו הגיע באישון לילה וגנב אותו", היא אומרת. "אני לא יכולה לנהוג או לצאת מהבית כמו פעם. אני מבטלת תורים לרופאים כי אין לי יכולת להגיע אליהם. כל המצב כואב לי מאוד. איך מישהו מסוגל לקחת את הרגליים שלי? העיניים שלי נפוחות מרוב דמעות".

האישה, שנעזרת כעת בעמותת עזר מציון למציאת כסא זמני, שלחה מכתב למשרד הבריאות בבקשה לעזרה. "אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו כדי לפנות למי שקורא, אם אפשר לעזור לי ולדאוג לכסא ממונע באופן זמני בלבד", סיכמה. "מעבר לכך, אם אחד הגנבים קורא את הידיעה ויש לו לב, בבקשה שישיב לי את הרגליים שלי".