הפקחים באריאל לא יסתפקו מעתה בחלוקת דו"חות, אלא יקבלו סמכויות נוספות: בשבוע שעבר הושק בבירת השומרון פרויקט השיטור העירוני, במסגרתו יתפקדו פקחי העירייה ממש כמו שוטרים.

מי לא מכיר את תחושת התסכול המלווה לעיתים אזרחים, שמתקשרים למוקד 100 של המשטרה ונענים כי "אנחנו עמוסים כרגע ולא יכולים לשלוח ניידת". לפיכך, הוחל בפרויקט המיוחד, שנערך בתמיכת המשרד לביטחון פנים.

בינתיים הפכו השבוע עשרות פקחים עירוניים, שעד היום חילקו דו"חות חניה, לשוטרים של ממש. בין היתר, הם הוסמכו לעכב חשודים במעשי עבריינות, לדרוש תעודות זהות
מתושבים, לחייב אזרחים להתלוות אליהם לתחנת המשטרה וכמובן לחלק דו"חות.

עם זאת, הפקחים אינם רשאים לפעול נגד עבריינות קלאסית, כמו רצח, גניבה ומעשי שוד, אולם הם בהחלט יוכלו לפעול ביתר שאת נגד עבירות אלימות, עבירות תנועה ושתיית אלכוהול במקומות ציבוריים.

מי שיהיו אחראים על פעילותם הן העירייה ותחנת המשטרה המקומית. הפקחים עצמם עברו בחודשים האחרונים הכשרה מיוחדת, שכללה אימונים, הרצאות ויציאה לשטח עם שוטרים.

במשרד לביטחון פנים הודיעו כי מלבד אריאל יהיו עוד 12 יישובים בארץ, שיהיו שותפים לפרויקט. בינתיים, פתח־תקוה וראש־העין אינן כלולות בתוכניות. אחד הפקחים עימו שוחחנו נשמע מרוצה מהסמכויות החדשות שניתנו לו.

"אני חושב שזה יכול לעזור", אמר. "נוכל לפעול נגד עבריינים בעיר, וזה עשוי להרתיע אותם מלבצע מעשי פשע. הפרויקט הזה צריך להיות בכל הארץ, כי למשטרה אין תמיד כוח אדם לשלוח לזירות פשיעה ואלימות".