העונש: שריפה. שני נערים בני 14 מפתח תקוה, המוכרים למשטרה מעבירות אלימות קודמות, הואשמו השבוע בקשירת נער בן 13 לעץ, ובניסיון לפגוע בו בעזרת הדלקת מדורה מתחת לרגליו. "הם מוכרים לנו היטב ולכן לא הופתענו מהתנהגותם", סיפר גורם מקצועי במשטרה.

• הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

הנער המותקף, תושב העיר, הלך באחד מרחובותיה, ולפתע חלפו על פניו השניים. לדברי הנער, הם החלו לקלל אותו, והתפתחו חילופי דברים. השניים החליטו בהמשך כי הם אינם מסתפקים באלימות מילולית, ולכן קשרו את ידיו ורגליו.

בשלב זה גררו אותו השניים לאחת מחורשות העיר וקשרו אותו לעץ, כשהוא אינו יכול לזוז או להזעיק עזרה. במקביל, הם חיפשו עלים וזרדים, שיכולים לשמש להם כחומר בערה, לקחו קרטון, הניחו אותו תחת רגליו והציתו אש.

הנער החל לזעוק לעזרה, אולם ללא הועיל. בינתיים, החלה האש להתפשט וחרכה את אחת מגרביו. בשלב זה חלפה במקום אישה, שהבחינה במתרחש וקראה לשניים לחדול ממעשיהם. אלה נבהלו וברחו מהמקום, ואילו האישה שיחררה את הנער.

המשטרה שדווחה על המקרה החמור החלה בסריקות ותפסה את אחד הנערים, שקשר עצמו לאירוע. בנוסף, הוא מסר את פרטי חברו. לטענת המשטרה, הנער השני ידע כי הוא מבוקש לחקירה, ולכן נמלט למשך שלושה ימים עד שנתפס.

"עצם זה שהם נעצרו בגיל כל כך צעיר, והוחלט להגיש נגדם כתב אישום, מבלי לנסות ולראות כיצד אפשר שלא להשחיר את עתידם, מצביעה על כך שהם מקרה קשה במיוחד", אמר גורם המעורב בחקירה.