ילדי בית הספר היסודי נעמי שמר בפתח תקוה לא יצאו להפסקה במשך שלוש וחצי שעות. הסיבה: ביקורו של מנכ"ל משרד החינוך, ד"ר שמשון שושני.

• הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

שושני הגיע לביקור יזום בבית הספר, כשהוא מלווה בבכירים ממשרד החינוך ומהעירייה. בהנהלת המוסד לא רצו, ככל הנראה, שתלמידי בית הספר יפריעו למנכ"ל בביקורו, ולכן מנעו מהם לצאת להפסקה במשך זמן רב, עד לסיום האירוע.

"מדובר בבית ספר יסודי, וילדים זקוקים להפסקה הזאת", אמרה אם לשתי תלמידות מבית הספר. "מנכ"ל משרד החינוך צריך לדעת שבבית הספר יש גם תלמידים, ולכן לא ברור מדוע הוא לא התפלא שאין ילדים בחצר במשך זמן כה ממושך".

האם הביעה תרעומת כי דווקא בשעה בה היה אמור להתקיים שיעור "הקלאסיקיד", בו נחשפים התלמידים למוזיקה קלאסית, הוחלט לשחררם להפסקה בשל סיום הביקור, ולכן לא נערך השיעור המתוכנן.

"זה היה ממש 'סאלח שבתי'", אמר הורה אחר. "פתאום כל כיתות בית הספר קושטו, החצר נוקתה ונתלו שלטים מאירי עיניים ליד העצים בכניסה לבית הספר. חבל שהדברים האלה נעשים רק לקראת ביקור של מישהו חשוב. פשוט הרגשנו בסצנה מהסרט. שום דבר לא השתנה משנות החמישים?".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "נרענן את ההנחיות בנושא בקרב מנהלי מוסדות החינוך לקראת הביקורים הבאים".

מהעירייה נמסר בתגובה: "ביקורים ממלכתיים מצריכים לעיתים שינוי מסדר היום הרגיל. טבעי הוא שכאשר בית הספר מתבקש להציג את הישגיו הוא ישנה מהרגליו הקבועים וישקיע בטיפוח המקום".