תושבים בכפר קאסם טוענים כי מאז אירוע הדריסה בתל אביב, שבו היה מעורב שכנם איסלאם עיסא, הם הפכו למטרה בקרב פעילי ימין קיצוני, כולל איומים על חייהם. במקביל, מספר פרקליטו של עיסא, עו"ד מופיד בדיר, כי מרשו במצב נפשי קשה ואף איים להתאבד.

• הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

לפני שלושה שבועות גרם עיסא להריגתו של תושב גבעתיים ולפציעת 17 איש, לאחר שהמשאית בה נהג פגעה בעוברי אורח וברכוש בדרך לוד בתל אביב. לטענת עיסא, מדובר בתאונת דרכים ולא בפיגוע על רקע לאומני, וכי תקר בגלגל גרם לו לאבד שליטה על הרכב.

אלא שבכפר קאסם טוענים כעת כי עוד בטרם פרסום נסיבות התאונה, הפכו אותם גורמים שונים לשותפים לדבר עבירה. "לפני מספר ימים קיבלתי בדואר מעטפה מגורם לא ידוע", סיפר עו"ד בדיר. "היו שם דברי נאצה נגדו כמו 'איסלאם נאצי', 'חרטא נכבה' ו'הים אותו ים והערבים אותם ערבים".

בנוסף, המכתב שובץ בקללות שהנייר לא סובל. "על המכתב עצמו צוירו צלבי קרס עם תמונות של מנהיגים פלסטינים", סיכם. מכתב דומה קיבל גם איברהים צרצור, ראש התנועה האסלאמית בישראל וח"כ מטעם סיעת רע"ם-תע"ל. דוברו של צרצור אמר כי מדובר במכתב דומה לזה שקיבל עו"ד בדיר, ורק שם הנמען שונה. "על פי הדואר הרשום מקור המכתב בת"א", הוסיף הדובר.

תושב נוסף, סאלח עיסא, שבבעלותו בית דפוס, טוען כי יומיים אחרי המקרה נשרפה מכוניתו. "באמצע הלילה הרכב שלי עלה באש", שיחזר. "גם על החומה של הבית כתבו בגדול את המילה 'נקמה'. אין לי אויבים. מה שקרה כאן לא קשור פעילות של עבריינים מהכפר". לדבריו, הוא פנה למשטרה, ולאחר מכן הגיעו אליו חוקרי שב"כ שאמרו לו כי יטפלו באירוע.

עם זאת, במשטרת ראש העין אמרו כי הם לא מכירים מכתבי נאצה, ולגבי הבית שנכתב עליו המילה 'נקמה' הרי שהכיוון הוא פלילי.

כאמור, ממשיכים במשטרה ובשב"כ לבדוק את נסיבות התאונה. לדברי גורמים המעורבים בתיק, יש התייחסות למצבו הנפשי של עיסא, וביום חמישי הוגש נגדו כתב אישום. "בתקופה האחרונה הוא היה בדיכאון וטופל אצל אחד ממנהיגי הדת בכפר, שעושה כישופים ומגרש שדים", סיפר מקורב אליו. "הוא סבל מהתקפי זעם".

תגובת עו"ד בדיר: "לאחרונה מצבו התערער. לפני כמה ימים הוא איים להתאבד בתא המעצר בגלל היחס שהוא מקבל. כדי שהוא לא יזיק לעצמו הוא מקבל שמירה צמודה".