כשעו"ד דוד זילברמן מראש העין עלה בשבוע שעבר לתורה כדי לברך את "ברכת הגומל", חשבו רבים מהמתפללים כי הדבר קשור לתחום עבודתו. להפתעתם, מי שדווקא סיכן את חייו, היה נחש צפע שהחליט להתנחל במכשיר הפקס שלו.

• הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

בשבוע שעבר נזקק זילברמן לשירותי הפקס בביתו כדי להדפיס ולשלוח מסמכים. כשניסה לעשות זאת, גילה תקלה בהזנת הדפים. לפיכך, הוא התקשר לטכנאי וביקש ממנו להגיע לביתו, אלא שזה אמר לו כי מדובר בתקלה מוכרת, וככל הנראה יש להחליף גומייה שהשתחררה.

"לא היה לי זמן לחכות כי הייתי צריך לשלוח פקס בדחיפות", סיפר עו"ד זילברמן. "החלטתי לנסות להדפיס דפים, כשלפתע ראיתי גומי משתלשל. חשבתי שמדובר בגומי שעליו דיבר הטכנאי, אבל כשמשכתי אותו הוא הסתלסל במהירות על האצבע שלי".

לדבריו, הוא משך את אצבעו במהירות, ולפתע יצא מהמכשיר ראש של נחש צפע שניסה להכישו. "במזל הצלחתי להתחמק מההכשה. הנחש נכנס חזרה למכשיר, ורק ראשו הציץ מהצד השני. לקחתי מחורר והכיתי אותו חזק על ראשו עד שירד לו דם, והוא נראה מת. כשפתחתי את המכשיר, הוא קפץ לגובה וברח מאחורי אחת הספות".

בשלב זה החליט עו"ד זילברמן שלא להסתכן והזמין לביתו לוכד נחשים. כעבור זמן קצר הצליח האיש ללכוד את הנחש, שאורכו כ־40 סנטימטרים. יצוין, כי בתקופה זו מתעוררים הנחשים מתרדמת החורף, כשהם מלאים בארס חזק במיוחד.