תושב פתח תקוה, שאמו אושפזה בבילינסון, טוען כי המוסד הרפואי איבד את השיניים התותבות שלה. לדבריו, סיכם עם המוסד הרפואי שירכוש עבורה שיניים חדשות ויקבל החזר. אלא שבינתיים נפטרה אמו, והמוסד הרפואי מסרב להשיב לו את כספו.

• הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

לפני כחצי שנה אושפזה האישה במחלקה פנימית ב' בבילינסון בשל דלקת ריאות קשה. לטענת בנה, כשהגיעה אמו למחלקה, איש לא טרח לספק לה כלי מיוחד בו היא תוכל להניח את שיניה התותבות, ולכן היא נאלצה להשאירם במקומות מזדמנים בכל פעם מחדש.

כשבוע לאחר אישפוזה נכנסה האם למקלחת כדי להתרחץ, והניחה את השיניים מתחת לכרית המיטה בה ישנה. לטענת בנה, בזמן זה הגיע הצוות הסניטארי שהחליף את המצעים מבלי לבדוק מה מונח במיטה.

כשנודע דבר האבידה החל הצוות הרפואי לחפש בין המצעים, אולם ללא הועיל. בינתיים, נותרה האישה חסרת אונים וסבלה מעגמת נפש רבה. כאמור, טוען בנה כי נאמר לו מבית החולים להזמין עבורה שיניים חדשות מתוך הבנה כי הוא יקבל את כספו בחזרה. "הזמנתי שיניים חדשות בעלות של כ־8,100 שקלים והגשתי את חשבון ההוצאות לבית החולים", שיחזר האיש.

כעבור מספר חודשים נפטרה האישה מסיבוך של המחלה, ולא הספיקה ליהנות משיניה החדשות. זמן קצר לאחר מכן התבשר בנה כי בית החולים החליט לדחות את בקשתו לקבלת החזר כספי. לפיכך, הוא פנה לבית המשפט והגיש תביעה נגד המוסד הרפואי.

מבילינסון נמסר בתגובה: "כתב התביעה טרם הגיע לבית החולים, וכשיגיע ניערך להגשת כתב הגנה".


הסיפור המלא בגיליון סוף השבוע של "ידיעות פתח תקוה"