תושבת פתח תקוה, דואגת לחתולי הרחוב ומאכילה אותם בחצר ביתה, טוענת כי לאחרונה יצרה עימה קשר הווטרינרית העירונית, תיקה בראון, והודיעה לה כי היא אוסרת עליה להמשיך לעשות כך. "היא אפילו לא אמרה לי מה הסיבה", הוסיפה.

• הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

בשנים האחרונות דואגת האישה לחתולים בסביבת ביתה, והיא אף דאגה לעקר ולסרס רבים מהם מכספה הפרטי. "במשך ארבע שנים אני מורידה להם אוכל ושתייה", סיפרה. "מדובר ב־12 חתולי רחוב, שיודעים באופן קבוע כי אני מביאה להם אוכל".

עם זאת, לטענתה, למרות הרצון הטוב, אמרו חלק מהשכנים כי הדבר מפריע להם. "שכנה אחת אף אמרה כי האוכל מדיף ריח לא נעים", ציינה. "בשל התלונות הגעתי להסדר עם המחלקה הווטרינרית, במסגרתו נקבע כי אאכיל אותם בשעות הלילה, ובצידו השני של הכביש. בנוסף, הוסכם כי בשעות היום אאכיל אותם בצלחות חד פעמיות, אמתין עד שהם יסיימו ואפנה את הלכלוך שנותר".

לטענתה, התקשרה אליה השבוע בראון, והודיעה לה כי נאסר עליה מעתה להאכיל חתולים בחצרות. "אמרתי לה שיש לי הסכם עם המחלקה שלה", סיכמה האישה. "ניסיתי להסביר לה שאני מוכנה להאכיל אותם בצד הכביש גם בשעות היום, אלא שהיא סירבה להקשיב. בסוף השיחה היא אמרה שאם אמשיך לעשות זאת, נגיע לבית המשפט".

עיריית פתח תקוה בתגובה: "הווטרינרית העירונית מעולם לא התנגדה להאכלת חתולים, נהפוך הוא. בפנייתה לתושבת ביקשה הווטרינרית שהאכלת החתולים תהיה מסודרת, באופן שלא יהווה פגיעה סביבתית ובריאותית. כל בקשתה הייתה, להאכילם באוכל יבש, בצלחות חד פעמיות ובתום ההאכלה, לזרוק הצלחות לפח האשפה. המחלקה הווטרינרית מעקרת , מסרסת ומחסנת חתולי רחוב, זאת מתוך דאגה לאיכות חייהם".