שני אחים, אחד בן 21 והשני בן 24, שוטרים לשעבר מראש העין, כתבו לאחרונה מכתב התנצלות לשוטרים אותם תקפו. ללשכת התביעות המשטרתית זה הספיק, והיא הסכימה למחוק את כתב האישום נגדם. "המעידה החד פעמית הזו היתה הורסת להם את החיים", אמר סנגורם של השניים, עו"ד אורי בר־משה.

• הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

תקיפת שוטרים היא אירוע חמור, שרשויות החוק אינן מקלות בו ראש, אלא שבמקרה הנוכחי החליטו ללכת לקראת השניים כדי לא לפגוע בעתידם. האירוע, שבימים אלו ממש מלאו לו שנתיים, התרחש סמוך לחצות בבית הוריהם של האחים בראש העין. מסיבה שקיימו השניים במקום הפכה לרועשת, והשכנים הזעיקו את המשטרה.

בכתב האישום נטען כי בין האחים לשוטרים התפתח ויכוח קולני, שהתלהט עד כדי דחיפות. הכוח שהופעל כלפי השוטרים גרם לאחד מהם למעוד וכמעט להתגלגל במדרגות. בשל המקרה הוזעקו לבית כוחות נוספים, והאחים נעצרו, הואשמו בהמשך בתקיפת שוטר, בהפרעה לשוטר במילוי תפקידו, באיומים ובהעלבת שוטר.

מבחינת התביעה היה מעמדם של השניים חמור יותר מאשר של אזרחים אחרים, כיוון שהם שימשו כשוטרים במהלך שירותם הצבאי. מנגד, עמד לזכותם עברם הנקי מפלילים, ולכן הציע עו"ד בר־משה כי התביעה המשטרתית תסתפק במכתבי התנצלות, וכך אכן היה.

"אני מעוניין להתנצל על התקרית", כתב אחד האחים במכתבו. "הדבר האחרון בו הייתי מעוניין זה לפגוע בכבודו של שוטר, וזאת הן בשל היותו עובד ציבור, והן בשל העובדה שאני עצמי ביצעתי את אותו תפקיד... במהלך הפעילויות אותן ביצעתי, נתקלתי גם אני בסיטואציות דומות בהן נאמרו מילים מעליבות, ודווקא אני יותר מכולם, הייתי צריך להבין את משמעות הדבר, ושהסיטואציה אינה נעימה".

בהמשך פנתה עו"ד שירי וידן, ראש מדור לשכת התביעות במשטרת פתח תקוה, לבית המשפט, וביקשה למחוק את כתב האישום נגד האחים. שופטת השלום בעיר, ניצה מימון-שעשוע, בחרה שלא להתערב בהחלטה ונתנה תוקף משפטי לבקשה.