עיריית פתח תקוה בוחנת אפשרות לכלול את ביטוח התלמידים במוסדות החינוך בעיר במסגרת ביטוח של הרשות המקומית. כך נקבע בדיון שהתקיים בשבוע שעבר בעקבות ביקורת חיצונית שבדקה את הנושא. בכך, מקווים בעירייה לפתור את בעיית השתמטות חלק מההורים מתשלום.

• הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

על פי חוזר מנכ"ל משרד החינוך, חייבת כל רשות מקומית לבטח בביטוח תאונות אישיות את תלמידי בתי הספר. מדובר בתשלום של 34 שקלים לשנה, שההורים חייבים לשלמו. במינהל החינוך העירוני אומרים כי יש הורים שמתחמקים מהתשלום והנטל נופל על הרשות המקומית.

במינהל החינוך צריכים לבדוק כעת אם גם מוסדות החינוך הפרטיים, כמו ויצ"ו, נעמ"ת, עמל והמוסדות החרדיים, דואגים לביטוח עבור תלמידיהם. אם יימצא מוסד שאינו מבטח את תלמידיו כראוי, רשאית העירייה לאלץ את המוסד לבצע ביטוח או לבצע בעצמה את הביטוח ולחייב בדיעבד את המוסד החינוכי.

"אני מברך על תוצאות הבדיקה, שמוכיחה כי מינהל החינוך פועל ללא דופי ובשקיפות", אמר ראש המינהל, יעקב בן שמחון. "מדי שנה אנו נחשפים לתביעות של הורים כתוצאה מפגיעות של תלמידים, ורק בשנים 2008-2009 הוגשו כמאה תביעות כאלה".

לדבריו, תשלום הביטוח הינו התשלום היחיד שהוא בגדר חובה, וההורים אינם יכולים לחמוק מלשלמו. "אנו יכולים לפנות לערכאות משפטיות אם הורים מסרבים לשלם, אבל פנינו לאמצעי שכנוע אחרים", סיכם. "אנחנו מנסים להקטין כל העת את מספר ההורים שמתחמקים מהחובה הזאת", הוסיף.